Львівський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян створено у 2009 році з метою здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг найбільш незахищеним громадянам літнього віку, громадянам з інвалідністю та особам, які потрапили у складні життєві обставини.

Завданнями установи є максимальне виявлення громадян, котрі потребують допомоги та якісне їх обслуговування. Забезпечення старшого покоління можливістю жити повноцінним життям.

Однією із цілей центру є об'єднання людей поважного віку для організації дозвілля, успішної адаптації до нового етапу в житті з метою надати можливість пенсіонерам приємно проводити час, пробуджувати у них нові інтереси, створювати умови для спілкування.

Відділення соціальної допомоги вдома

До складу Львівського міського територіального центру входять шість відділень соціальної допомоги вдома, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, структурним підрозділом якого є транспортна служба, відділення соціально-побутової реабілітації та 8 центрів денного дозвілля для літніх, які входять у склад відділення.

Завдання: виявлення громадян, які потребують соціального обслуговування; забезпечення якісного соціального обслуговування (надання соціальних послуг); становлення зв'язків з підприємствами, установами та організаціями, фізичними особами, родичами громадян з метою сприяння у здійсненні соціального обслуговування.

На соціальне обслуговування мають право:

  • громадяни похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період встановлення групи інвалідності, але не більше як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги;
  • громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям, стихійним лихом, катастрофою та мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів.

Відділення соціальної допомоги вдома

Виявлення громадян, які у зв’язку з частковою втратою рухомої активності потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг та соціального обслуговування в домашніх умовах.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги

Виявлення непрацездатних громадян, які потребують матеріальної та натуральної допомоги, забезпечення їх комплексом робіт з соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

У відділенні наявна Транспортна служба. Транспортне обслуговування інвалідів та інших категорій громадян з порушеннями опорно-рухового апарату. ЗАВДАННЯ: забезпечити доступність середовища для потребуючих львів’ян.

Відділення соціально-побутової реабілітації

Надання соціального обслуговування з метою усунення обмежень життєдіяльності, підтримка соціальної незалежності, відновлення знань, умінь та навичок, поведінки в суспільстві, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організація дозвілля і відпочинку.

Одним із основних цілей відділу є організація дозвілля - Центри денного дозвілля це цікаве та активне проведення часу із залученням максимально широкої аудиторії літніх громадян до активного життя