Криса Олег Васильович

Відомий музикант, скрипаль-віртуоз, лауреат багатьох міжнародних конкурсів. Педагог, професор престижної в США Істменської школи музики в м.Рочестері, в якій навчаються музиканти з багатьох країн світу.

Від кого надійшла пропозиція:
Львівське обласна філармонія, ГО «Мистецьке об’єднання «Світ Класичної Музики», ПП «СКМ-Експерт»

Діяльність

Дитячі та юнацькі роки Олег Криса провів у Львові.

Його артистичний шлях світової слави скрипаля розпочався з Львівської музичної спеціалізованої музичної школи ім. Соломії Крушельницької. Обдарований юнак продовжив навчання у Московській консерваторії та аспірантурі в класі видатного скрипаля Давида Ойстраха. У віці 21 рік став переможцем найпрестижнішого конкурсу серед академічних скрипалів – Конкурсу ім.. Н.Паганіні.

Про авторитет Олега Васильовича Криси у світі музики свідчить те, що протягом тринадцяти років він був першою скрипкою в оному із старійших та найславетніших камерних ансамблів класичної музики – Квартеті ім.Бетховена.

Виконавську діяльність О.Криса поєднував із педагогікою: він працював професором Київської та Московської консерваторій, професором інституту ім. Гнєсіних. Після еміграції у США О.Криса є професором Істменської музичної школи в Рочестері (штат Нью-Йорк).

Олег Васильович Криса завжди був і залишається українцем. Він достойно представляє нашу державу у світі як вихованець української, зокрема,львівської скрипкової школи.

Маестро часто запрошують до складу журі престижних міжнародних конкурсів. Досвід роботи у них, власна довголітня кар’єра соліста дали поштовх для організації у Львові Міжнародного конкурсу скрипалів.

У 2013 році Олегом Крисою разом із Громадською організацією «Мистецьке  об’єднання «Світ класичної музики»  був проведений Перший Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси  (конкурс проводиться 1 раз на 3 роки). Конкурс пройшов успішко: і учасники, і члени журі, і львівська музична громадськість високо оцінили його рівень тат організацію.

У жовтні цього року Львів чекає на проведення Другого Міжнародного конкурсу скрипалів.

Олег Васильович Криса своєю концертною, педагогічною діяльністю, проведенням конкурсу підвищує престиж та авторитет Львова на державному і міжнародному рівнях. Він робить значний внесок у розвиток культури нашого рідного міста.