Родина Федиків

Від кого надійшла пропозиція:
Постійна комісія гуманітарної політики

Діяльність

Федик Ігор Іванович, народився 28  квітня 1948р. с.Великополе (сучасний Яворівський район) , український історик, краєзнавець, педагог, науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху, заслужений вчитель України – 1992, 2008 року нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня за видатні досягнення в науково-педагогічній, краєзнавчій та науково-пошуковій роботі; десятками грамот  та подяк керівництва освітою та адміністрацією міста Львова та області, грамотами кількох міністерств України;  українські організації діаспори – медалями «Золотий Хрест», «Золотий Хрест за особливі заслуги», медаллю до 1000-річчя Хрещення Руси-України, почесними знаками та грамотами.

Походить з селянської родини, виховувався в національно-свідомому та релігійному світогляді. За участь в національному русі його батька з усією родиною вивезли в Кемеровську область та Хабаровський край, звідски в кінці 1950-х років повернулися до містечка Рудно.

В 1976р. успішно закінчив історичний факультет Львівського державний університету ім.І.Франка Працював вчителем історії у школах м.Львова

У 1986 році йому присвоєно звання «вчитель-методист».

У 1992р. за педагогічні та наукові досягнення йому присвоєно звання «Заслужений вчитель України».

Загалом написав більш як 360 статей з історії, краєзнавства та політології, які вийшли друком в Австралії, Великій Британії, Канаді, США, Україні, також видав 10 книг.

Син Іван, кандидат історичних наук , доцент кафедри історичного краєзнавства ЛНУ ім.І.Франка, опублікував разом з батьком ряд книг, зокрема 4 у рубриці «Сторінками історії Львова».

Довгі роки очолював методичне Об’єднання вчителів Залізничного району м.Львова, керував методичними курсами вчителів історії та правознавства. Виховав низку істориків-краєзнавців, що стали вченими і педагогами.

Ініціював та розробив програму для шкільного курсу «Львовознавство», готував по курсу фахівців.

З його старань в 1992р. при школі № 34 м.Львова відкрито музей Митрополита Андрея Шептицького, який він і очолив, згодом міністерство освіти присвоїло музею звання «Зразковий».

Також заснував музей національно-визвольних змагань (Музей визвольної боротьби України, музей Першої Української Дивізії УНА)  - почав з власної добірки історичних документів, книг, матеріалів, періодики, світлин, спогадів – згодом музей також отримав звання «зразкового».

Дружина Ігора Івановича Федика, Ольга Станіславівна – була мовознавцем.