Обережно! Чадний газ небезпечний.

           Від початку 2014 року станом на 30 грудня у місті Львові сталося 45 випадків отруєння чадним газом, внаслідок чого потерпіло 78 людей із них 22 дітей, на жаль 1 людина загинула.

            Під час Новорічних та Різдвяних свят інтенсивність використання газових приладів значно збільшується, а пильність мешканців втрачається, а це відповідно може привести до біди.

            Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради ще раз звертається до всіх мешканців міста - споживачів газу: суворо дотримуйтеся правил користування газом у побуті. Газ вибухонебезпечний і найменше порушення правил може призвести до трагедії з людськими жертвами - вибуху, пожежі, отруєння та руйнування.

            Пам’ятайте, що для безпечного використання газу і повного його згорання необхідно забезпечити інтенсивне надходження повітря. Ось чому дуже важливо в зимовий час не закривати вентиляційні решітки і не заклеювати кватирки в приміщенні, де встановлені газові прилади. Не користуйтеся газовою плитою для обігріву приміщення - при тривалій роботі газової плити повітря забруднюється шкідливими продуктами згорання газу. Нагадуємо, що продукти згорання газу, зокрема, чадний газ, не має кольору, запаху, але він дуже отруйний у будь-якій концентрації. Підіймаючись догори, чадний газ довгий час знаходиться у приміщенні. При вмісті його 1% у повітрі, смерть усього живого настає через хвилину.

            Звертайте особливу увагу на небезпеку користування газовими приладами з відводом продуктів згорання газу в димарі  особливо у дні, коли посилюються пориви вітру та трапляються перепади тиску в атмосфері. При користуванні цими газовими приладами необхідно стежити за наявністю тяги в димарях і самих приладах (котлах, печах, колонках), як перед вмиканням, так і під час їх роботи. Не допускайте обмерзання димаря. Не залишайте без нагляду увімкнені газові прилади навіть на короткий час.

            При загасанні опалювального приладу (котла) необхідно перекрити крани на приладі та ретельно провітрити приміщення, після чого провести повторне розпалювання котла.

            При всіх нещасних випадках, пов'язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння) слід подзвонити в одну з міських служб: швидку допомогу — 103, пожежну — 101, газову — 104, міліцію — 102.

            Пам'ятайте! Будь-яка з цих служб повідомить решту і вони прибудуть на місце події.

            До прибуття швидкої допомоги потерпілому слід надати першу долікарську допомогу.

            При опіках потерпілого слід перемістити в безпечне місце і захистити уражені місця від зовнішнього середовища. Захисними засобами можуть бути будь-які стерильні матеріали (бинти, марля), чисті й випрасувані простирадла, покривала, скатертини.

            Неприпустимо очищати шкіру від прилиплого чи погорілого одягу, розрізувати пошкоджені ділянки тіла, щоб у рану не занести інфекцію.

            Опіки часто супроводжуються шоком. У цьому випадку потерпілому слід дати 20 крапель Зеленіна чи настойки валеріани, каву чи міцний чай. Забезпечити спокій до приїзду лікаря.

            Громадяни! Дотримання цих правил може зберегти ваше життя.