Управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської міської ради  нагадує про небезпеку та шкоду для здоров’я  внаслідок пожеж в екосистемах

            Спалювання сухої рослинності  в місті Львові останнім часом стає особливо актуальним. Так з початку року станом на 30 квітня у місті Львові управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення вже обліковано 125 випадків спалювання сухої рослинності та 3 випадки горіння торфу.

    А на травневі свята є загроза збільшення виникнення випадків загорань сухої трави в паркових зонах та лісових масивах.

            А чим такі загоряння трави і листя загрожують?

            Спалювання сухої рослинності загрожує виникненням значних масштабних пожеж в лісах і населених пунктах, небезпечне для  здоров'я людей, особливо для тих хто має серцеві та алергічні захворювання і проблеми з дихальними шляхами.

            Додаткова проблема полягає в тому, що з сухим листям та травою як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Погіршується ця ситуація при використанні в сільському господарстві отруйних і токсичних речовин гербіцидів, пестицидів та інших сполук із захисту рослин.
            До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди, а часто вони пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.
            Як правило вогнища приваблюють дітей – дошкільного і молодшого шкільного віку, вплив диму на чиї організми особливо небезпечний.
    Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання сухої рослинності призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Разом з сухим листям та травою згорають корисні комахи. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин. При спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до знищення диких рослин та тварин. Аналогічним чином, виникає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків. Дим від вогнищ, може утворювати смог і на довго зависати у повітрі на великих територіях. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій і відповідно до травматизму людей.
       Відповідно до 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, а також інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а також невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою відшкодування завданих збитків майну громадян та накладення штрафу на громадян. В особливих випадках винні можуть бути притягнуті і до кримінальної відповідальності.