Відповідно до "Плану основних заходів цивільного захисту міста Львова на 2015 рік" 24 вересня 2015 року під керівництвом в.о. першого заступника міського голови В.Пушкарьова проведено командно-штабне навчання цивільного захисту Личаківського району на тему: "Дії органів управління та сил цивільного захисту Львівської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і ліквідації їх наслідків".

            Навчання проводилося в два етапи.

            По першому питанню першого етапу розглядалися питання виконання попереджувальних заходів в разі погіршення погодних умов, на другому - ліквідація наслідків стихійного лиха, яке пройшло на територією міста Львова та організація аварійно-відновлювальних робіт.

Навчання розпочалося о 6.01 з повідомлення відділом "Гаряча лінія міста" голову районної адміністрації І.Лозинського та чергового ЛКП "Муніципальна дружина" при Личаківській районній адміністрації про "Штормове попередження",

Головою районної адміністрації інформація доведена до своїх заступників Г.Гладяк та М.Балаш з розпорядженням про оголошення збору членів районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, районної комісії з питань евакуації та директорів ЛКП.

Збір пройшов оперативно, склад комісії та запрошені директори ЛКП були зібрані у встановлені нормативами терміни 2 години.

На підставі пропозицій начальників служб було прийнято протокольне рішення позапланового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій з виконання попереджувальних заходів. Рішення комісії було доведено до служб, суб’єктів господарювання, організацій – учасників навчань.

Повідомлення населення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації природного характеру проведено через консультаційні пункти з питань цивільного захисту при ЛКП району.

По другому питанню о 09.30 год. голові районної адміністрації І.Лозинському вручена ввідна № 2, що внаслідок проходження грозового фронту над містом з  поривами вітру до 30 м/с, випаданням більш ніж 20 мм опадів за 2 години, в місті склалася надзвичайна ситуація.

Було проведено позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під керівництвом голови районної адміністрації-голови районної комісії. 

З 09.30 год. до 12.00 розпочалися практичні роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, в першу чергу з ліквідації аварійних ситуацій та планування відновлювальних робіт, організації життєзабезпечення населення, роботи комісій з актування нанесених збитків, відпрацювання пакету документів на залучення додаткових коштів із резервного фонду бюджету міста Львова.

Так були практично виконані роботи;

  •  скління вікон у житлових будинках по вул.  Туган-Барановського, 30, 32;
  • ремонт даху житлових будинків вул. Зелена, 54, Личаківська, 29, Гаткевича, 13;         
  • виконання робіт з зрізання та вивезення залишків аварійних дерев зі скверу "Верхньо-Зелений";
  • очистка підвальних приміщень для укриття населення вул. Некрасова, 44, Китайська, 6, Лисинецька,5.

О 12.00 почалося заслуховування посадових  осіб з ліквідації наслідків стихійного лиха. Обґрунтовані доповіді надавали начальник відділу житлового господарства І.Джурик, начальник відділу комунального господарства Є.Петрик, директор ЛКП ШРП "Личаківського району" М.Горобчук та інші. 

Всі документи були відпрацьовані відповідно до вимог Табелю донесень.

В ході етапу проводилась практична перевірка готовності до роботи районного запасного пункту управління.

На другому етапі було відпрацьовано питання загрози аварії на АТ "Афіон",  виведення у безпечний район населення, яке підпадає у зону ураження та всебічне його забезпечення на приймальному евакуаційному пункті.

Під керівництвом голови районної комісії з питань евакуації М.Балаш було визначено кількість населення, яке планується для виведення у безпечний район,шляхи евакуації, місце розгортання приймального евакуаційного пункту.

Практичного розгорнутий пункт прийому евакуйованого населення на базі Львівського навчально-виховного комплексу  "Школа І ступеня-гімназія" вул. Лисинецька, 3.

Всі елементи приймального евакуаційного пункту в повному обсязі відповідають "Положенню про приймальний евакуаційний пункт".

В кращу сторону з підготовки та організації роботи ПЕП відмічається директор ЛНВК Г.Хомин, заступник директора з навчально-виховної роботи, начальник приймального евакуаційного пункту О.Деговець.

Під час проведення командно-штабного навчання були проведені спеціальні об’єктові навчання на Львівській обласній клінічній лікарні, ЛМКП "Львівводоканал" та спеціальні об’єктові тренування АТ "Галичфарм", ТзОВ "Львівське АТП-1631", ПрАТ "Компанія "Ензим", Львівський національний медичний університет.

Після закінчення навчань відбулося підведення підсумків, на яких було вказано на виявлені недоліки та позитивні моменти.