Підготовка місць масового відпочинку на водних об’єктах, розташованих на адміністративних територіях Львівської міської

Щороку в квітні-травні в місті розпочинається підготовка водних об’єктів для забезпечення якісного та безпечного масового відпочинку громадян під час купального сезону.

Нагадуємо сумну статистику минулого року. Протягом минулорічного купального сезону на водоймах міста Львова, на яких було заборонено купатись, загинуло дві людини.

В 2015 році відпочинок біля водойм був дозволений лише на одній на базі відпочинку "Винниківське озеро" ТзОВ "Краківський ринок". Це стало можливим через те, що не всі орендарі водних об’єктів своєчасно виконали заходи з підготовки їх до літнього сезону відпочинку громадян. На інших водних об'єктах (у тому числі декоративних, пожежних, технічних і відстійниках), через поширенні їх екологічні проблеми (замулення, заростання водного дзеркала, ерозійні процеси у прибережній зоні, деградація рослинного покриву біля берегів (затоплення, витоптування), відсутність прибережної захисної смуги, підтоплення прилеглої території та засмічення як самої водойми, так і прилеглих до неї територій, незадовільний технічний стан споруд та через перевищенням концентрації забруднювальних речовин у воді - відпочинок біля водойм був заборонений.

Особлива увага при підготовці водних об’єктів приділяється проведенню лабораторних обстежень. Львівське міське управління Головного управління Держсанепідслужби за результатами досліджень та аналізів визначає наскільки безпечна та чи інша водойма для відпочиваючих, а це є одним з важливих факторів для надання суб’єктам господарювання паспорта пляжу.

Необхідними умовами дозволу на використання водойми є також завчасне обстеження дна акваторії водолазами аварійно-рятувальних підрозділів та очищення його від сторонніх предметів, підготовка пляжів водойм, позначення межі купання на акваторії буями помаранчевого або червоного кольору, наявність медичного поста, розгорнутого рятувального поста із всіма рятувальними і іншими необхідними засобами та підготовленим персоналом, створення необхідних санітарних умов для відпочиваючих та інше передбачене законодавством України.

Результатом готовності водного об’єкту для масового відпочинку людей є отримання на нього паспорта пляжу.  

Про стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах, розташованих на адміністративних територіях Львівської міської ради до початку купального сезону 2016 року, буде розглянуто на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Відповідно до рішення комісії про об’єкти, які будуть мати дозвіл для проведення заходів з масового відпочинку людей, до початку купального сезону, в засобах масової інформації буде повідомлено додатково.

На всіх облікованих водних об'єктах адміністративних територій, які не підготовлені для масового відпочинку громадян на воді, встановлюються попереджувальні щити з вказівниками про заборону купання та з інформацією про наявність забруднювальних речовин і їх перевищення гранично допустимих концентрацій.

Шановні громадяни міста, будьте уважні! Стежте за повідомленнями засобів масової інформації. Життя і здоров’я кожної людини безцінні, тож бережіть їх!