В Україні триває грибний сезон. Протягом сезону «тихого полювання» у медичні заклади частіше починають потрапляти мешканці з діагнозом отруєння  грибами.

Видів грибів є дуже багато. На наш стіл потрапляють не більше 60 видів. Але в них розібратися не так просто. Аналіз випадків отруєнь грибами на Львівщині, свідчить, що більшість з них обумовлена вживанням пластинчастих отруйних грибів (насамперед блідої поганки), хоча реєструються випадки, що пов'язані із вживанням таких видів, як печериця жовтошкіра, гриб-парасолька, опеньок несправжній тощо.

         Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради ще раз нагадує, для того щоб уникнути отруєння необхідно дотримуватись певних правил.

         1. Якщо ви не можете відмовитись від вживання грибів, то набагато безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.

         2. Якщо ви все таки відправились до лісу на «тихе полювання» необхідно знати наступне:

- ніколи не збирайте грибів, яких не знаєте;

- якщо гриб викликає хоч найменший сумнів, краще його позбутися;

- намагайтесь шукати і збирати губчасті гриби «білі», «бабки», «моховики» тощо. В наших широтах серед них найменша кількість отруйних;

- якщо ви зібрали гриби і принесли їх додому, ретельно перевірте кожен гриб перед тим, як починати готувати страву або робити заготовки;

- при приготуванні страв із грибів їх необхідно ретельно промити, а перед сушінням обтерти вологою тканиною;

- не вживайте сирих грибів;

- перед приготуванням будь-якої страви гриби необхідно відварити у підсоленій воді протягом 10-15 хвилин;

- готові страви з грибів необхідно зберігати на холоді, бажано не більше 24 годин в емальованому посуді;

- не давайте грибів малолітнім дітям;

- ніколи не застосовуйте «домашні» методи визначення отруйності грибів із використанням цибулини або срібних ложок. Вони, окрім помилок, нічого не дають.

         3. Якщо отруєння все ж таки виникло, або ви його підозрюєте, негайно промийте шлунок слабким соляним розчином. Незважаючи на тимчасове полегшення вашого стану негайно зверніться до найближчої лікувальної установи.

         Бережіть своє здоров'я та життя!