Підготовка місць масового відпочинку на водних об’єктах, розташованих на адміністративних територіях Львівської міської

Щороку з квітня по червень в місті проводиться підготовка водних об’єктів для забезпечення якісного та безпечного масового відпочинку громадян під час купального сезону.

Нагадуємо сумну статистику минулого 2016 року. Протягом минулорічного купального сезону на водоймах міста Львова, на яких було заборонено купатись, загинуло три людини.

В 2016 році відпочинок «на воді» був дозволений лише на одній базі відпочинку - "Винниківське озеро" ТзОВ "Краківський ринок".

Орендарі водних об’єктів  ТзОВ «Колиба» та ФОП «Савчук», смт. Брюховичі не змогли своєчасно завершити реконструкцї пляжів і виконати заходи з підготовки їх до літнього сезону відпочинку громадян.

Особлива увага при підготовці водних об’єктів приділяється проведенню лабораторних досліджень якості води у водоймі. Львівське міське управління Головного управління Держсанепідслужби за результатами досліджень та аналізів визначає наскільки безпечна та чи інша водойма для відпочиваючих, а це є одним з важливих факторів для надання суб’єктам господарювання паспорта пляжу. Необхідними умовами дозволу на використання водойми є також завчасне обстеження дна акваторії пляжу водолазами аварійно-рятувальних підрозділів та очищення його від сторонніх предметів, підготовка пляжів водойм, позначення межі купання на акваторії буями помаранчевого або червоного кольору, наявність медичного поста, розгорнутого рятувального поста із всіма рятувальними та іншими необхідними засобами, підготовленим персоналом, створення необхідних санітарних умов для відпочиваючих та інше передбачене законодавством України.

Результатом готовності водного об’єкту для масового відпочинку людей є отримання на нього паспорта пляжу.  

Станом на 23 травня 2017 року на відпочинковому комплексі «Озеро Винниківське» - очищене плесо і дно водойми, підготовлено пляжі, обладнано медичний пункт та завершуються процеси по отриманню дозвільних документів. На ТзОВ «Колиба» та ФОП «Савчук», смт. Брюховичі – завершуються реконструкції пляжів і прилеглих територій, проводиться підготовка рятувальних команд, дозвільної та технічної документації.

Про стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах, розташованих на адміністративних територіях Львівської міської ради до початку купального сезону 2017 року, буде розглянуто на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Відповідно до рішення комісії про об’єкти, які будуть мати дозвіл для проведення заходів з масового відпочинку людей, до початку купального сезону, в засобах масової інформації буде повідомлено додатково.

На всіх облікованих водних об'єктах адміністративних територій, які не підготовлені для масового відпочинку громадян на воді, встановлюються попереджувальні щити з вказівниками про заборону купання та з інформацією про наявність забруднювальних речовин.

У разі виникнення надзвичайних ситуацій та подій на водних об’єктах необхідно невідкладно повідомляти чергового ГУ ДСНС України у Львівській області за тел. 101, Центральної рятувально-водолазної служби Товрятводу України у Львівській області за тел. 097-017-00-20,

Шановні громадяни міста, будьте уважні та обережні під час відпочинку на воді! Особливу увагу приділяйте поведінці дітей на воді. Стежте за повідомленнями засобів масової інформації. Життя і здоров’я кожної людини безцінні, тож бережіть їх!