Щоб безпечно пройшов опалювальний сезон

Як правило, щорічно, з 15 жовтня в місті розпочинається опалювальний сезон.

Перед початком опалювального сезону управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради звертає увагу мешканців на такий важливий фактор як справність та очищенність димових та вентиляційних каналів, що забезпечить безпечну експлуатацію внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків протягом всього опалювального сезону.

Також надаємо довідкову інформацію щодо цього питання, надану управлінням житлового господарства департаменту житлового господарства та інфраструктури.

Відповідно до Правил безпеки системи газопостачання України Львівськими комунальними підприємствами проводиться два рази на рік обов’язкова перевірка та прочистка димових і вентиляційних каналів і оформляється актами. Один примірник актів  передається у ПАТ «Львівгаз».

Щоквартально відділи житлового господарства районів надають в управління житлового господарства департаменту житлового господарства та інфраструктури інформацію про виконання робіт відповідно до правил газокористування в житловому фонді.

            На 2017 рік ЛКП заплановано проведення ремонту 751 шт. ДВК у житлових будинках комунальної власності і на даний час проведено ремонт 604 шт. Також районними адміністраціями міста, за кошти міського бюджету при проведенні робіт з ремонту покрівлі виконуються ремонти оголовків ДВК.

У житлових будинків територіальної громади м. Львова, (7966 буд.)  нараховується:

            -  139682 шт. - димових каналів

-  318055 шт. - вентиляційних каналів

Недостатня робота з прочистки ДВК обумовлена відсутністю необхідної кількості сажотрусів. З потреби 78 чол. фактично 45 чол.

П.4 рішенням виконавчого комітету від 21.02.2014 р. №160 доручено районним адміністраціям при розгляді питань влаштування нових і ліквідації існуючих опалювальних печей та кухонних вогнищ, влаштування нового автономного опалення взамін існуючого у квартирах (нежитлових  приміщеннях) житлових будинків надавати технічні висновки при умові проведення гільзування димових каналів.

Також управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення нагадує сумну статистику отруєнь чадним газом протягом 2016 року та з початку 2017 року, так як ряд випадків отруєнь чадним газом безпосередньо залежить від справності та чистоти димових та вентиляційних каналів ваших осель.

Так протягом 2016 року  в м. Львові протягом осінньо-зимового періоду обліковано 42 випадків отруєнь чадним газом, внаслідок яких 78 чол. потерпілих, з яких 22 дітей, а з початку 2017 року 32 випадки отруєнь чадним газом, внаслідок яких 61 чол. потерпілих, з них 18 дітей.

Тож просимо мешканців не відноситись формально до підписання актів щодо очищення та ремонту димових та вентиляційних каналів, бо від вашого ставлення може залежати здоров’я ваше, ваших рідних, близьких та ваших сусідів.