Місто

Сьогодні на сесії міської ради прийнято ряд важливих ухвал та програм. Однак, питання щодо поводження з ТПВ і передачі повноважень з вивезення ЛОДА – досі доопрацьовує робоча група з посадовців та депутатів. Це питання депутати готові сьогодні проголосувати, але в редакції, яка не суперечитиме чинному законодавству України.

Сьогодні на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради депутати затвердили Стратегію поводження з твердими побутовими відходами. Також прийняли проект ухвали про затвердження концепції сортування ТПВ у м. Львові. Як повідомив заступник міського голови з питань розвитку Львова Андрій Москаленко, Львів стане першим українським містом, що долучиться до «Zero waste».

Як зазначив міський голова Андрій Садовий, після перерви в роботі сесії Львівської міської ради було сформовано робочу групу, яку очолив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак, що повинна підготувати й подати на розгляд сесії остаточний варіант ухвали про передачу управління відходами ЛОДА.

Сьогодні на пленарному засіданні Львівської міської ради розглядатимуть ухвалу «Про врегулювання ситуації з вивозом ТПВ» та передачу функцій управління вивезення відходів ЛОДА. Зараз на сесії оголошено перерву, міський голова та керівники фракцій консультуються стосовно цього рішення. Як відомо, представники ЛОДА передали вже підготовлену ухвалу про передачу функцій управління відходами, яка фактично забирає всі повноваження по управліннію відходами на невизначений термін.

Сьогодні на сесії Львівської міської ради мають розглянути питання «Про реалізацію намірів кредитного фінансування щодо рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та внесення змін до ухвали міської ради від 09.02.2017 № 1467 «Про затвердження переліку львівських комунальних підприємств у розрізі уповноважених органів та галузевих управлінь». Міський голова Львова на брифінгу журналістам прокоментував, що місто пропонує, аби співпраця з Європейським банком щодо питання ТПВ була налагоджена через комунальне підприємство, яке вже є створене, але багато років не працює. Відтак, штат підприємства буде оновлено, відповідно до нових завдань.

Місто отримало проект ухвали щодо передачі повноважень щодо організації вивезенням ТПВ з міста від Львівської обласної державної адміністрації. Цей документ вивчають юристи і директор департаменту поводження з відходами ЛМР. Про це під час засідання сесії Львівської міської ради сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

У Львові на зупинках електротранспорту є інформаційні табло, на яких повинна відображатися година та інформація про час доїзду трамвая на певну зупинку. Зараз ці табло не працюють. Найближчим часом, як зазначив міський голова Львова, це питання буде вирішено.

Як повідомили у ЛМКП «Львівтеплоенерго», станом сьогодні на ранок гаряча вода подається до 1087 споживачів. Без гарячої води залишаються 9 споживачів у Львові, які обслуговує ЛМКП «Львівтеплоенерго». Причина відсутності гарячого водопостачання - ремонтні роботи на теплових мережах.

Як повідомили в департаменті адміністративних послуг Львівської міської ради, міські Центри надання адміністративних послуг відновили роботу і надають усі види послуг, за винятком двох – реєстрації бізнесу та дозвільних документів. «Гаряча лінія міста» продовжує працювати в ручному режимі – усі звернення від мешканців записують, а як відновить роботу мережеве обладнання, то їх внесуть у систему.

Як повідомив заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак, за попередню добу з міста було вивезено 955 тонн ТПВ, з них — 685 тонн — за угодами, які перевізники мали укладені раніше, і 270 тонн — за домовленостями, які уклали після комісії з питань ТЕБ і НС. Однак, станом на ранок переповнені ще 29% майданчиків житлового фонду. Критична ситуація по 260 майданчиках, переповнення на яких більше 2-4 тижня.