У 2017 році у Львові заплановано масштабні роботи з ремонту доріг, на які в бюджеті розвитку передбачено майже 600 млн. грн.

У Львові розпочинається ремонтна кампанія з капітального та поточного ремонту доріг. З кінця лютого розпочався ямковий ремонт, та вже з настанням потепління розпочинаються роботи на центральних вулицях міста. На виконання робіт з ремонту доріг, тротуарів, громадських просторів, будівництво велосипедних доріжок у бюджеті розвитку Львова на 2017 рік передбачено 597 млн. 389 тис. грн.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

За словами Олександра Одинця, начальника управління інженерного господарства ЛМР, ремонт доріг, який буде проводитися у Львові у 2017 році, потрібно розділити на два блоки: це капітальний ремонт і поточний ремонт. Капітальний ремонт вулично-дорожньої мережі здійснюється як на замовлення департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, районних адміністрацій і ЛКП «Львівавтодор». Поточний ремонт і утримання вулично-дорожньої мережі здійснюється на замовлення районних адміністрацій.

«Цього року плануємо завершити ряд об’єктів з капітального ремонту, які були розпочаті минулого року та розпочинаємо роботи на нових об’єктах», - розповів Олександр Одинець.

Отож, департамент житлового господарства та інфраструктури ЛМР є замовником робіт з реконструкції вул. Зимновідської, вул. Станційної; реконструкції вул. І. Пулюя - вул. Трускавецької; реконструкції вул. І. Мечникова (від вул. Пекарської до вул. Личаківської); реконструкції вул. Богданівської (від вул. Глинянський Тракт до вул. Золочівської); реконструкції вул. Богданівської (від вул. Золочівської до вул. Пластової); реконструкції вул. Київської (від вул. Генерала Т.Чупринки до вул. Є. Коновальця) і вул. Русових; реконструкції вул. І. Котляревського (від вул. Генерала Т. Чупринки до вул. І. Нечуй-Левицького) і вул. І. Нечуй-Левицького (від вул. І. Котляревського до вул. Академіка А. Сахарова); реконструкції вул. Садової; реконструкції просп. Червоної Калини. Це перехідні об’єкти з минулого року.

Новими об’єктами є реконструкція вул. Холодної (від вул. І. Лукасевича до вул. Винниця); реконструкція вул. Б. Хмельницького (від вул. Промислової до вул. В. Липинського); реконструкція вул. Конюшинної; будівництво шляхопроводу на перехресті вулиць Т. Шевченка - о. Омеляна Ковча; будівництво пішохідного моста на вул. А. Головатого - вул. І. Сулими; реконструкція перехрестя вулиць Тернопільської - П. Мирного - Угорської - С. Литвиненка з облаштуванням кільцевого руху.

Також цього року буде виготовлено проекту документацію на капітальний ремонт вул. І.Миколайчука (від вул. Пилипа Орлика до в'їзду на Голосківський цвинтар); капітальний ремонт вул. І. Федьковича; реконструкцію вул. Д. Вітовського (від вул. Грецької до пл. І. Франка) та від (від вул. Академіка А. Сахарова до вул. Грецької); капітальний ремонт вул. Топольної; капітальний ремонт вул. Зеленої (від будинку №261 до житлового масиву «Пасічний»).

За словами Олександра Одинця, найбільші цьогорічні об’єкти з капітального ремонту передані ЛКП «Львівавтодор».

ЛКП «Львівавтодор» цього року проводитиме реконструкцію пл. І. Франка; реконструкцію вул. Замарстинівської (від вул. Гайдамацької до вул. Торф’яної); будівництво гравійної дороги від західного обходу м. Львова до житлового масиву «Білогорща». Також реконструкцію вул. Личаківської (від вул. І. Мечникова до вул. Пасічної (з кільцем розвороту трамвая); реконструкцію вулиці Чернівецької з кільцем розвороту трамвая.

«Цього року плануємо провести капітальний ремонт вул. Личаківської (на ділянці від вул. Мечнікова до вул. Пасічної). Роботи плануємо розпочати з кінця цього тижня – з п’ятниці. Також проводитимемо ремонт вул. Чернівецької і реконструкцію пл. Двірцевої.

Зараз тривають роботи з продовження будівництва трамвая на Сихів.

Також паралельно проводимо роботи по Хуторівському з’їзду, що дасть можливість розвантажити заїзд зі сторони ринку Шувар. А також завершуємо роботи по будівництву Сихівського колектора. За місяць плануємо завершити роботи.

Нові проекти, які будемо робити - це реконструкція пл. Івана Франка і реконструкція вул. Замарстинівської на ділянці від вул. Гайдамацької до вул. Торфяної. Однак цього року роботи проводитимемо на ділянці від вул. Гайдамацької до вул. Липинського. Це дуже складна частина. Тут на деяких відрізках вулиці немає зливної каналізації, тому треба буде провести капітальну реконструкцію всієї системи комунікацій.

Реконструкція пл. І.Франка буде проводитися з метою розв’язання складної транспортної проблеми та встановити трамвайний кільцевий рух, щоб мати змогу трамвай зі Сихова скерувати до Вокзалу. Зараз триватимуть тендерні процедури і знадобиться півтора-два місяці до початку будівельних робіт», - розповів директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза.

За його словами, цей рік важливий також в плані підготовки проектно-кошторисної документації для майбутніх робіт.

«Плануємо виконати замовлення і коригування близько 14 проектів, щоб з наступного року могли розпочати будівельні роботи. Серед них - вул. Шевченка, вул. Хуторівка, вул. С.Бандери, вул. Антоновича, пл. Двірцева, вул. Ряшівська, будівництво від вул. Суботівської до Рясного, вул. Гетьмана Мазепи, реконструкція перехрестя вул. Стрийська – вул. Наукова – вул. Хуторівка. Тут буде облаштування кільцевого руху. Та реконструкція транспортного вузла шляхопроводу по вул. Б. Хмельницького.

Активно ведемо переговори з Європейським банком реконструкції та розвитку та Європейським інвестиційним банком, щоб частину цих проектів профінансувати за їхні кошти», - додав Олег Береза.

Паралельно ремонт доріг проводитиметься у всіх районах міста, замовником яких є районні адміністрації.

Зокрема у Шевченківському районі завершать ремонт вул. Миколайчука (громадський простір); вул. Б. Хмельницького (від вул. Грінченка до вул. Мідної), (громадський простір); в мікрорайоні Рясне створюватимуть громадський простір.

У Франківському районі проводитимуть капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів на вул. Володимира Великого, 59; ремонт дороги і тротуару на вул. Сельських; ремонт вул. Сокільницької; ремонт  дороги на вул. Бой-Желенського,2-18; ремонт дороги тротуару на вул. Повстанській, 10-14; ремонт дороги і тротуару на вул.Повстанській, 1-7; капітальний ремонт дороги на вул. Окружній, 35-47 тощо.

У Галицькому районі проводитимуть капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул. Замкнена (від СЗШ №34 до готелю «Арена» в м. Львів); облаштування паркінгу на території біля Львівського державного цирку; завершення об'єкта будівництва «Виготовлення пам'ятника С.Бандері з реконструкцією пл. Кропивницького у м. Львові»; капітальний ремонт доріг та тротуарів вул. Котлярська (окрім того, реконструкцію водопровідно-каналізаційних мереж), капітальний ремонт доріг та тротуарів вул. Митрополита Андрея; вул. С. Крушельницької; вул. Бр. Рогатинців; вул. Староєврейська; пр.Чорновола-пл.700-річчя Львова; вул. Драгоманова; вул. Просвіти; вул. Рутковича; вул. Кубійовича; вул. вул.Б.Хмельницького, 51-63 та ін.

У Личаківському районі заплановано капітальний ремонт проїжджої частини вул. Миргородська від вул. Гамалії до вул. Корейської та від вул. Корейської до вул. Ковельської; ремонт проїжджої частини та тротуарів вул. Голубця; капітальний ремонт проїжджої частини вул. Шота Руставелі (від вул. Зеленої до пл. Петрушевича), ремонт проїжджої частини вул. Олеся та ін.

Залізничний район планує відремонтувати дороги, тротуари, двори та облаштувати громадські простори. Зокрема, найбільше коштів піде на ремонти на вул. Виговського, Озерній, Садовій, Любінській. Райадміністрація також відремонтує багато дворів. Крім того, у Залізничному районі відремонтують сквер Сірка та облаштують громадський простір на Широкій, 88-100.

Сихівський район найбільшу увагу зосередять на «латанні» доріг та реконструкції тротуарів. Дуже пошкоджені вул. Луганська, Хуторівка, Чмоли, Зелена. Їх ремонтуватимуть «картами», зрізаючи великі ділянки асфальту та вкладаючи новий.

На виконання робіт з ремонту доріг, тротуарів, громадських просторів, будівництво велосипедних доріжок у бюджеті розвитку Львова на 2017 рік передбачено 597 млн. 389 тис. грн.

відео: Андрій Андрух