«Якби Львів став першим містом з європейським підходом до рекультивації – це був би добрий приклад», - С. Бабак

Місто вже давно і комплексно працює над вирішенням питання поводження з ТПВ. Зокрема, щодо залучення коштів Європейського банку та досвіду французьких фахівців. Про це сьогодні наголосив Сергій Бабак, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Є кошти Європейського банку, які з 6 лютого 2016 року знаходяться в Києві. Десь 4-5 квітня буде засідання Мінрегіонбуду, де будуть розглядати, які міста вийдуть у другий тур на отримання цих коштів. Було заявлено для міста Львова 30 млн на рекультивацію полігону в Грибовичах і 45 млн – на будівництво нового полігону чи сміттєпереробного комплексу. Більше року це питання не вирішується. Важко це коментувати.

Водночас в п’ятницю було підписано меморандум про виділення урядом Франції грантових коштів: 650 тис євро, на які буде розроблена концепція поводження з ТПВ в місті Львові, і частина роботи – це коригування проекту по рекультивації полігону в Грибовичах, який розроблений інститутом Гірхімпром. Пройшов час, відбувся зсув, проект потребує коригування. Французька компанія «Еджіс», яка є провідною в Європі по цих темах і має великий досвід по рекультивації полігонів, внесе свої останні коригування і ноу-хау. Цей проект буде адаптований до стандартів Євросоюзу.

Потім будуть різні шляхи розвитку подій. Якщо нам дадуть кошти Європейського банку на рекультивацію полігону, то рекультивація буде здійснена за ці кошти. Другий варіант – буде оголошений конкурс на рекультивацію полігону на підставі ТЕО і проектної документації. Думаю, що також можливий варіант фінансування чи співфінансування від міста, залежно від того, як будуть розвиватись події.

Якби Львів став першим містом з таким європейським підходом до рекультивації – це був би добрий приклад», - сказав Сергій Бабак.

Нагадаємо, ще 2016 року Львівська міська рада подала заявку до Мінрегіонбуду для участі у програмі розвитку муніципальної інфраструктури. Участь міста у цій програмі дозволить отримати кредит Європейського інвестиційного банку на побудову сміттєпереробного заводу та рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища. Загалом місто має отримати 75 млн євро – 30 млн на рекультивацію і 45 на будівництво сміттєпереробного комплексу.

А 17 березня у Ратуші підписали Меморандум порозуміння між Львівською міською радою та французькою компанією Egis. Компанія підготує комплексне дослідження та стратегію міста у сфері поводження з відходами. Захід відвідали Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні, представники Egis та посадовці міськради. Інженери Egis вже кілька місяців вивчають ситуацію та працюють над оптимальним рішенням. Розробники запевняють – вестимуть проект до самого кінця.

Варто додати, що Львів також долучається до світової ініціативи «нуль відходів (Zero waste)».

відео: Андрій Андрух