«Дорога будується на десятиріччя, тому потрібно зробити все добре», – Сергій Бабак про ремонт на вул. Личаківській

На вул. Личаківській триває капітальна реконструкція дороги: проводиться заміна дорожнього покриття, заміна трамвайної колії, контактної мережі, і найголовніше - це ремонт усіх комунікацій, зокрема колектора, який минулого року кілька разів провалювався. Перший етап робіт - ремонт на перехресті вул. Личаківської з вул. Мечникова практично завершився. Є затримки у відкритті перехрестя для проїзду через необхідність перепідключення колекторів.

«Роботи проводяться відповідно до проекту. Є певні затримки через старі колектори і ґрунти. Адже ремонт дорожнього покриття на вул. Личаківській – це лише частина робіт, основне навантаження – це заміна колекторів. На вул. Личаківській є три старих колектори, які ідуть в бічні вулиці. На вул. Мечникова ми зробили новий колектор. Від вул. Некрасова до вул. Личаківської зараз ще залишається два старих колектори.

Тому зараз затримка за старими колекторами, адже заважаючи на їх зношений стан, маємо підозру на протікання колектора через просідання хідника.

Друге, що теж спричиняє затримку в роботі, -  це ґрунти. Ґрунти тут в такому стані, що не можна проводити розкопку екскаватором, треба залучати спеціальну техніку.

Отож, зараз, щоб відкрити для проїзду перехрестя вул. Личаківська-Мечникова, потрібно дослідити місця, де є просідання, зробити лад з колекторами і лише тоді відкрити дорогу для проїзду», - розповів Сергій Бабак, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства.

За його словами, є кілька варіантів щодо терміну відкриття для проїзду перехрестя вул. Личаківська-Мечникова. Перший: якщо фахові дослідження і ехо-локація місць, де є просідання, покаже, що все добре - компонують колектор і до 1 вересня відкривають проїзд.

Другий варіант – якщо є невеликі проблеми, відкриття перехрестя відбудеться ближче до кінця вересня.

Якщо ж буде виявлено серйозні недоліки, які потребуватимуть часу для ліквідації – відкриття перехрестя буде на початку жовтня.

«Дорога будується на десятиріччя, тому краще почекати кілька тижнів – місяць, але зробити все добре. Зробити все так, щоб у найближчі роки на цій дорозі не виникало жодних проблем», - наголосив Сергій Бабак.

Як повідомив Олег Береза, директор ЛКП «Львівавтодор», основна частина робіт на перехресті вул. Личаківська-Мечникова вже завершена: зроблена система комунікацій, каналізація, водопостачання, замощення. Якщо дослідження місць просідання покажуть відсутність серйозних недоліків, то залишається встановити дві опори, поставити контактну мережу і зможуть відкривати перехрестя для проїзду.

«Також зараз активно працюємо на ділянці від вул. Мечникова до вул. Б.Котика. У деяких місцях збільшимо пішохідну зону. Тобто, матимемо трохи зміни в проекті, та вулиця залишатиметься в тих межах, що і була. Будуть нові комунікації, нове замощення, нові хідники. Колію почнемо монтувати, як тільки закомпонуємо колектори», - розповів Олег Береза.

За словами посадовців, повне відкриття вулиці Личаківської до вул. Пасічної планують в лютому 2018 року.

Нагадаємо, ремонтні роботи на вул. Личаківській розпочалися з 25 березня. Тендер на виконання робіт виграла компанія ТзОВ «Онур». Орієнтовна вартість робіт 6 млн. євро (без ПДВ).

Ремонт здійснюється у три етапи. Перший етап - це роботи на перехресті вул. Личаківської з вул. Мечникова. Другий етап - роботи на ділянці до вул. Б.Котика. І третій етап - від вул. Б.Котика до вул. Пасічної.

Під час першого етапу ремонту дороги на перехресті вул. Личаківська-Мечникова, було замінено 30 м колектора, діаметром 1200 мм, який знаходився на глибині 7,5 м.

Зараз масштабні роботи відбуваються на ділянці від вул. Мечникова до вул. Б.Котика. Довжина цього відрізку дороги становить 270 м. Тут вже повністю знято дорожнє покриття (бруківку), демонтовано трамвайну колію і трамвайні плити. Вже прокладено новий водопровід, який згодом буде задіяно в роботу. Для прокладання нового колектора вже виконано розриття довжиною більше 30 м.