Комунальна власність

Сьогодні на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради ухвалили рішення про внесення змін до ухвали міської ради від 07.06.2007 № 897 «Про врегулювання питань оренди майна територіальної громади м. Львова. Зміни передбачають встановлення орендних ставок для двох видів орендарів. Депутати Львівської міської ради підтримали це рішення більшістю голосів.

Ефективне управління майном та прозорі конкурентні способи приватизації – пріоритети управління комунальної власності міста. Зокрема, протягом 2016 року від приватизації та оренди майна вдалося забезпечити фактичні надходження до міського бюджету в загальній сумі 109,8 млн. грн.

Станом нам сьогодні вже опрацьована та внесена в єдиний реєстр комунальної власності інформація по комунальних приміщеннях Сихівського та Залізничного районів, а також вноситься та опрацьовується інформація по приміщеннях Галицькому району. Обстежено 1128 об'єктів нерухомого майна та внесено їх в єдиний реєстр. Це дозволяє значно ефективніше управляти майном міста. Про це розповіла начальник управління комунальної власності ЛМР Інна Свистун.

Ефективне управління майном та прозорі конкурентні способи приватизації – пріоритети управління комунальної власності міста. Зокрема, протягом 2017 року від приватизації комунального майна до міського бюджету надійшло уже 34 млн. грн. Загалом від приватизації майна цьогоріч місто має отримати 83 млн. грн.

Щоб процес приватизації був більш прозорим та конкурентним, управління комунальної власності міста розробило проект регуляторного акту «Про затвердження Положення про порядок приватизації (відчуження) комунального майна територіальної громади м. Львова на 2017-2020 роки». Положення спрямоване на те, щоб максимально застосовувати конкурентний спосіб приватизації комунального майна – аукціон. Протягом найближчого часу проведуть громадські слухання щодо цього акту, і Положення буде винесене на розгляд сесії міської ради.

У 2016 році управління комунальної власності міста уклало 84 договори купівлі-продажу нежитлових приміщень. Зокрема 73 об’єкти приватизовано способом викупу та 11 об’єктів – конкурентним способом (конкурсом або аукціоном). Відтак, місто отримало  65,8 млн. грн. доходу від приватизації цих нежитлових приміщень. 

В листопаді 2016 року управління комунальної власності виявило, що приміщення, які перебували у комунальній власності, перебувають у праві приватної власності фізичних та юридичних осіб. Відтак, звернулося в правоохоронні органи для вжиття заходів з метою повернення цих нежитлових приміщень у власність міста. Зараз проводиться досудове розслідування в об’єднаному кримінальному провадженні. І якби був накладений арешт на ці приміщення в рамках кримінального провадження, це б значно пришвидшило процес повернення майна у власність міста. Загальна площа таких викрадених приміщень становить близько 4000 кв. м.

Управління комунальної власності Львівської міської ради опублікувало інформацію про майже 2 тисячі договорів оренди на нежитлові об’єкти комунальної власності. Усю інформацію можна переглянути на Порталі відкритих даних Львова.

Управління комунальної власності Львівської міської ради виставило на продаж з аукціону сім приміщень. Зокрема, приміщення на пл. А.Міцкевича, 6/7, вул. С.Наливайка, 5, вул. М.Рильського, 4, вул. Чернігівська, 4, вул. Академіка С.Рудницького, 30, вул. Д.Карбишева, 8, вул. Братів Міхновських, 18. Аукціон відбудеться 21 квітня. Кінцевий строк прийому заяв для участі в аукціоні – 14 квітня.  Охочих закликають до купівлі об’єктів.

Управління комунальної власності Львівської міської ради виставило на продаж з аукціону нежитлового приміщення на вул. Є. Коновальця, 88. Аукціон відбудеться 24 лютого. Кінцевий строк прийому заяв для участі в аукціоні – 21 лютого.  Охочих закликають до купівлі привабливого об’єкту.