Мешканці ОСББ «Оберіг» економлять близько 40% на утепленні будинків

Асоціація ОСББ «Оберіг», що на вул. Стрийській, бере та реалізовує кредити з відшкодуванням від держави та міста на заміну вікон та утеплення фасаду будинків. Завдяки компенсаціям, мешканці ОСББ суттєво зекономили кошти.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

За даними відділу супроводу ОСББ Львівської міської ради, модернізацію помешкання шляхом кредитування будинок на вул. Стрийській, 91 розпочав 2015 року. Через зимовий холод ОСББ вирішило взяти кредит з відшкодуванням від держави та міста на заміну вікон на енергозберігаючі. Економія з лише першого кредиту склала близько 15%. Жителі будинку кажуть - старі вікна були дерев’яними, а зараз умови дуже покращилися, бо стало набагато тепліше.

«Будинку 28 років. Почали працювати над ним дев’ять років тому. У панельних будинках під час холодів температура у ванних була коло 14 градусів. Тепер – не лише тепло, а й економно. Зараз різниця в оплаті за опалення двокімнатної квартири між утепленим та неутепленим будинком складає близько 550 грн. на місяць», - розповідає про будинок на Стрийській, 91 Стефанія Климко, голова Асоціації ОСББ «Оберіг».

Другий кредит ОСББ взяло у липні 2016 року на суму 1 млн. 50 тис. грн. На утеплення фасаду (кредит на 10 років, під 24,5% річних). Як повідомляють у відділі супроводу ОСББ Львівської міської ради, відшкодування за міською програмою склало 315 тис. грн., а за державною програмою – 396 тис. грн. Таким чином разом мешканці ОСББ отримали підтримку у 711 тис. грн.

«Людей треба заохотити тим, що є результат. Наприклад, коли під час холодів за три дні сусідні будинки витрачали 8 гКал, то наш витрачав усього 3 гКал. Щодо економії коштів – то мешканці нашого ОСББ за 1 м² платять орієнтовно на 10-12 грн менше, ніж інші будинки. «Теплі» кредити гріх не брати», - каже Стефанія Климко.

Скористались послугою кредитування і мешканці вул. Стрийської, 93. За інформацією відділу супроводу ОСББ Львівської міської ради, у вересні 2016 року ОСББ отримало кредитні кошти в розмірі 1 млн. 905 тис. грн. на утеплення фасаду будинку (кредит на 10 років, 24,5 річних). Таким чином відшкодування від міста склало 400 тис. грн., а від держави – 700 тис. грн. Утеплення цього будинку завершили в грудні, а на Стрийській, 91 – у вересні минулого року.

Утеплення будинків Асоціація ОСББ «Оберіг» проводила в рамках програми Львівської міської ради «Теплий дім».

«Цього року на програму «Теплий дім» передбачено 8 мільйонів гривень. Вже є ОСББ, що збирають перелік документів з оформлення кредитів на заходи з енергозбереження. Заходи з енергозбереження – це заходи для покращення Вашого будинку. В результаті їх впровадження ви не лише економите на теплі, а й маєте гарні умови проживання, ваша нерухомість виростає в ціні. Зараз з програмою співпрацює низка банків, зокрема Кредобанк, Укргазбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк та Приватбанк», - зазначив начальник відділу супроводу ОСББ Львівської міської ради Сергій Солтис.

Довідка

Асоціація ОСББ «Оберіг» спрямовує свою діяльність на представництво і захист інтересів членів 5-ти ОСББ - «Стрийська 87», «Стрийська 89», «Стрийська 87-а», «Стрийська 91», «Стрийська 93». Загальна кількість квартир у цих будинках - 427, в яких проживає близько одна тисяча сто дев'яносто два мешканці. Загальна кількість площі, що знаходиться на обслуговуванні в Асоціації, – 22 067,9 кв. м. З перших днів Асоціація бере активну участь у вирішенні питань, які стосуються життєдіяльності ОСББ м. Львова. Детальніше про ОСББ «Оберіг» можна дізнатися тут.