Архітектура та історична спадщина

Як повідомила начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, цього року заплановано розпочати ремонт дахів на 4 об’єктах: три дахи в житлових будинках на вул. Шевченка, 4, пл. Міцкевича, 6-7, вул. Саксаганського, 11 та дах дзвіниці церкви Святої Трійці на вул. Тершаківців, 1а. На цих об’єктах передбачено масштабний комплекс робіт, тому об’єкти будуть перехідними. Роботи на них будуть завершені в наступному році.

Управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради оголошує конкурс на найкращу проектну пропозицію будівлі міського архіву, що буде на вул. Трускавецькій. Реєструватись для участі у конкурсі слід до 4 серпня.

У межах проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ та ЛМР) з 13 по 20 червня тривав навчальний семінар на тему «Фасадні фарби, техніка вапняного нанесення».

У Львові триває реставрація балконів головних фасадів будинків в історичній частині міста. Зокрема на замовлення управління охорони історичного середовища триває капітальний ремонт балконів будинку на вул. Дорошенка, 15. У цьому будинку буде проведено реставрацію 7 балконів.

Як повідомили в управлінні охорони історичного середовища ЛМР, цегляний мур на вул. Пильникарській (за церквою св. Миколая, вул. Б. Хмельницького, 28) знаходиться в аварійному стані. Відтак зараз готують звернення до комісії ТЕБ і НС для виділення коштів із резервного фонду для проведення протиаварійних робіт.

КУ «Інститут міста» запрошує львів’ян та гостей на урочисте закриття VI урбаністично-культурного проекту Майстерня міста. Урочистості відбудуться завтра, 16 червня, у головному павільйоні цьогорічної Майстерні, на вул. Валовій, 18а. Початок святкування о 19.00 год. Вхід вільний.

Департамент містобудування управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради напрацював ескіз повного оновлення площі Двірцевої, що біля залізничного вокзалу. Як повідомив директор департаменту містобудування Сергій Коровайник, у планах – розташування висадкових і посадкових трамвайних та автобусних платформ ближче до вокзалу для комфорту пасажирів громадського транспорту.

Відповідно до розпорядження міського голови № 202 від 17 травня 2017 р., розглянувши звернення Почесного громадянина міста Львова, письменника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, учасника національного та правозахисного руху, політв’язня радянських таборів Ігоря Калинця, створено робочу групу для розгляду пропозицій і вирішення питання експонування пам’ятника Монумент Слави на вул. Стрийській. Вже 26 травня відбулося перше засідання робочої групи.

Сьогодні на пленарному засіданні сесії міської ради начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко розповіла депутатам про проведену роботу у 2016р. сфері охорони історичного середовища.

У період з 5 по 16 червня у Львові діятиме Майстерня міста, у межах якої відбудеться низка екскурсій, презентацій та квестів на тему збереження історичної спадщини.