«Львівщина – законодавець мод у легкій промисловості та освіті», - Ярослав Даць

Сьогодні на прес-конференції в Ратуші представники освіти, економіки та інвестицій обговорювали важливість популяризації легкої промисловості у Львові та Україні. Зустріч була присвячена фіналу конкурсу «Прорив легкої промисловості», що пройде 22 березня у Premier Hotel Dnister.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

На думку посадовців, такий захід – перший крок до перезавантаження освіти в цій галузі. Номінації конкурсу – сучасні швейні колекції для готелів та ресторанів. У фіналі представлять 23 колекції з різних міст України. Подію організовує Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України «Fashion Globus Ukraine».

«За 2 роки нашим партнерством було зроблено дуже багато. Покази колекцій в Канаді, Америці, Італії Словаччині, ОАЕ. Багато європейських брендів шиють колекції в Україні. Найважливіше – коли є системність. Всі ми різні, у кожного є свої маленькі чи великі завдання, але якщо створити систему, яка функціонуватиме, вона буде служити українському суспільству. В першу чергу переймаюсь стратегією профорієнтації. Мною запропоновано ряд відеоуроків щодо професійного спрямування - лобіюю введення в шкільну програму предмету «Світ професії», - каже радник міністра освіти і науки України Голда Виноградська.

Для втілення заходу та ідеї розвитку легкої промисловості України ініціатори працюють з усіма профтехучилищами галузі. В навчальних закладах стверджують – регулярно випускають кваліфікованих фахівців з цієї галузі, отримують достатньо державної підтримки, проте переймаються питанням профорієнтації.

«На рівні міністерства і міської влади приділяють увагу профтехосвіті. Нас фінансують, маємо зарплати, діти отримують стипендію, мають можливість знайомитися з професією та працювати на підприємствах. В міру можливостей підприємства також допомагають. Цей конкурс, що буде проведений, показує, що Львівщина є законодавцем мод не лише в легкій промисловості, але й в освіті. Звертаюся до батьків – не треба боятися професійної освіти. Не треба брати за основу стереотипи «не вчився в школі – підеш в ПТУ». Зараз у ліцеях та вищих професійно-навчальних закладах стараються запроваджувати новітні професійні технології», - зазначив директор Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну Ярослав Даць.

За словами організаторів, після завершення фіналу конкурсу кампанія не завершиться – найкращі колекції представлять українську легку промисловість 8 квітня в ОАЕ на нараді країн Перської затоки.

відео: Андрій Андрух