«Спрямуємо професійну освіту до потреб регіонального бізнесу», - О. Сивак

Сьогодні на прес-конференції в Ратуші представники освіти, економіки та інвестицій обговорювали важливість популяризації легкої промисловості у Львові та Україні. Зустріч була присвячена фіналу конкурсу «Прорив легкої промисловості», що пройде 22 березня у Premier Hotel Dnister.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

Номінації конкурсу – сучасні швейні колекції для готелів та ресторанів. У фіналі представлять 23 колекції з різних міст України. Подію організовує Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України «Fashion Globus Ukraine» за підтримки Львівської міської ради. На думку посадовців, такий конкурс – поштовх для об’єднання професійно-технічних навчальних закладів України.

«Зараз проходить непроста реформа освіти. Хочемо спрямувати професійну освіту так, щоб відповідала потребам регіонального бізнесу. Я бачу попит на різних професіоналів з цієї галузі. На жаль, наша освіта не може таку кількість кадрів забезпечити. Бізнес готовий сприяти - за свої кошти обладнати училища. Таким чином всі ми – бізнес, освіта та місто – готові об’єднатися і цю проблему сфокусувати та вирішувати», - зазначила начальник управління інвестицій та проектів ЛМР Ольга Сивак.

Проект підтримують і у департаменті гуманітарної політики ЛМР. Там констатують – випускники професійно-технічних навчальних закладів рідко залишаються на вітчизняному виробництві, а частіше їдуть в інші країни. У департаменті наголошують, що успішні кроки до популяризації галузі – модернізація обладнання та профорієнтація школярів.

«Не можна полюбити професію, якщо тебе вчать на застарілому обладнанні, якщо не бачиш результату праці, який кар’єрний ріст. Надважливо – профорієнтаційна робота. Щоб діти розуміли, що значить та чи інша професія. Щоб дитина, навчаючись у школі, розуміла, ким вона може бути – наприклад, навчаючись майстерно шити, усвідомлювала, що може стати дизайнером. Зараз працюємо над реформою трудового навчання, акцент на підготовку швачок, закрійників. Львову дали нові повноваження – фінансування впродовж 2 років професійно-технічної освіти – забезпечення фінансових ресурсів. Ми створили фокус-групу і впродовж 2 років працюємо над баченням освіти, якою би вона мала бути у Львові, подали низку пропозицій до Міністерства освіти і науки України. Дуже хочемо, щоб професійно-технічні заклади були передані у комунальну власність, щоб ЛМР була наділена повноваженнями управляти процесами в цій галузі освіти», - заявила на прес-конференції директор департаменту гуманітарної політики Галина Слічна.

«Наслідком такої популяризації стане поява нових ініціатив у галузі – більше підприємств буде домовлятися з професійно-технічними навчальними закладами про співпрацю та підготовку кадрів. В майбутньому інші міста України братимуть цю практику, щоб в інших містах заклади і підприємства співпрацювали», - каже в.о. начальника управління економіки ЛМР Вікторія Довжик.

Організатори запрошують відвідати фінал змагання всіх охочих. Акредитація для ЗМІ:  095-803-19-23, golda.fgu@gmail.com

відео: Андрій Андрух