Наука та здоров'я

Сьогодні під час пленарного засідання сесії Львівської міської ради ухвалили рішення про затвердження Комплексної екологічної програми на 2017-2022 роки для міста Львова. Програму затвердили з врахуванням змін.

Сьогодні з 9.00-14.00 год. у Будинку вчених (вул. Листопадового Чину, 6) триватиме виставка «Ліки України». У програмі – з 9.00 до 12.00 год. – тренінг-вимірювання, з 10.00 до 14.00 год. – наукова програма. Реєстрація – за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1DtcYDgZlbADZcCYHnEdMXcxYWml6kAumK9CcQ2WLrIQ/viewform?edit_requested=true

Як повідомили у відділі комунального господарства Залізничної районної адміністрації м. Львова, з кінця березня і до сьогодні у Залізничному районі висадили 1099 дерев та кущів. Наступного тижня також плануються висадки.

Один з кращих нейрохірургів Великої Британії, професор Генрі Марш безкоштовно допомагає українським пацієнтам і ділиться досвідом з колегами у Львові. За три дні у міській дитячій клінічній лікарні знаний доктор, який впродовж років провів в Україні десятки надскладних операцій на мозку, проконсультував понад 50 дітей та консультативно наглядав за трьома операціями з важкою нейрохірургічною патологією. Завтра відбудеться ще одна надскладна операція за його участю. Також професор подарував львівським нейрохірургам спеціальне обладнання, яке допомагає значно знизити ризики під час операцій на головному мозку.

У Львівській міській раді сьогодні представники місцевої влади, об’єднаних територіальних громад, медичної спільноти, громадських організацій та Міністерства охорони здоров'я зібрались для публічного обговорення затребуваних реформ і першочергових змін у регіоні та Україні. До обговорення долучилась Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України.

Сьогодні у великій сесійній залі Львівської міської ради відбувається конференція в рамках всеукраїнського туру «ЗміниТИ». Подія присвячена реформі медичної сфери, котру презентувала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Як повідомили в управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради, цьогоріч на планові профілактичні дезінфекційні заходи міський клінічний пологовий будинок № 1 та пологове відділення 3-ї міської клінічної лікарні закриватимуть влітку. 

Проект протоколу примирної комісії з розгляду колективного трудового спору (щодо припинення реорганізації стоматполіклінік) між працівниками комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки Львова та комісією з припинення шляхом перетворення комунальної 3-ї стоматполіклініки у комунальне некомерційне підприємство є неправомірним, оскільки  був підписаний меншістю голосів членів комісії. Пропозицію повторного засідання комісії працівники стоматполіклініки відхилили. Жодних розпоряджень Національної служби посередництва і примирення про те, що ухвали Львівської міської ради щодо реорганізації комунальних стоматологічних поліклінік м. Львова є незаконними, до мерії не надходило. Водночас, як запевнили в міському управлінні охорони здоров’я, побоювання стоматологів щодо їх примусового масового звільнення, у зв’язку з реорганізацією стоматполіклінік, є необгрунованими. 

Сьогодні у Львові у парку імені Івана Павла ІІ, що на Сихові, висадили 20 сакур, які місту подарувало Посольство Японії. Заходи відбулись в рамках Року Японії в Україні та з нагоди святкування 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Кілька дерев посадили міський голова Львова Андрій Садовий з дружиною Катериною та синами, а також Шігекі Сумі, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні, з дружиною Томоко Сумі. Участь у заході взяв також депутат міської ради Валерій Веремчук, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Орест Фредина. 

Наступного тижня у четвер, 27 квітня, у Львові відбудеться Екологічний форум. У конференц-залі готелю «Дністер» (вул. Матейка, 6) зберуться фахівці, представники влади та громадськості, щоб обговорити та обмінятись думками щодо системного поводження з ТПВ.