У Львові висадили 20 сакур, які місту подарувало Посольство Японії

Сьогодні у Львові у парку імені Івана Павла ІІ, що на Сихові, висадили 20 сакур, які місту подарувало Посольство Японії. Заходи відбулись в рамках Року Японії в Україні та з нагоди святкування 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Кілька дерев посадили міський голова Львова Андрій Садовий з дружиною Катериною та синами, а також Шігекі Сумі, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні, з дружиною Томоко Сумі. Участь у заході взяв також депутат міської ради Валерій Веремчук, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Орест Фредина.

«Ми маємо сьогодні прекрасний день. Вітаємо Посла Японії в Україні з дружиною, які приїхали, щоб зробити ще кращим цей прекрасний парк імені Івана Павла ІІ. Привезли дуже хороші сакури і ми якісно попрацювали. Цей парк гарно зацвіте сакурами, бо це вже добра традиція. Як говорить отець, перший раз ми 7 років тому, потім 5 років тому висаджували сакура. Щороку нові і нові дерева. Думаю, скоро це дерево буде мати велику популярність у Львові, бо воно дуже красиве», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Цей рік – це рік Японії в Україні. І мені надзвичайно приємно бути сьогодні тут у Львові з паном мером, і садити сакури на вшанування Року Японії. Сподіваюся, що кожної весни львів’яни будуть приходити сюди, у цей сквер, і насолоджуватися чудовими квітами сакури і згадувати Японію», - зазначив Шігекі Сумі, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні.

Радість від нових сакур у парку імені Івана Павла ІІ висловив настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Орест Фредина, адже, за його словами, посадити дерево – це віддати славу і честь Господу Богу.

«Це чудова нагода зрозуміти собі, що, стоячи перед лицем Божим, згадуючи Японію і згадуючи Україну, згадуючи один одного, можемо ставати кращими людьми. Хай Господь Бог подарує ласку, благословення, сповнить життєвою енергією і хай цей сад, що добрі люди садили, тішить око і гріє душу», - додав Орест Фредина.

Нагадаємо, 3 березня цього року відбувся офіційний візит Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Шігекі Сумі до Львова та зустріч з міським головою Андрієм Садовим. Під час зустрічі, зокрема, сторони обговорили можливості культурної співпраці, проведення заходів в рамках відзначення Року Японії в Україні, а також перспективи співпраці в економічному та туристичному напрямках.

Шігекі Сумі, Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні, народився 13 червня 1953 року.

У 1977 році закінчив Університет Хітоцубасі. З квітня 1977 року – співробітник Міністерства закордонних справ Японії. З червня 1987 року – перший секретар Посольства Японії в Пакистані. З грудня 1989 року – перший секретар Японської Місії в Організації Об'єднаних Націй. З серпня 1993 року – співробітник відділу планування Бюро комплексної зовнішньої політики Міністерства закордонних справ Японії. З лютого 1994 – співробітник Генерального бюро зовнішньої політики Міністерства закордонних справ Японії. З 1994 року працював в Офісі відділу політики Міжнародної Організації співробітництва та миру при ООН. З лютого 1996 року – співробітник відділу Євразії та Океанії Міністерства закордонних справ Японії. З серпня 1997 року – радник японської місії при міжнародних організаціях ООН в Женеві. З липня 2000 року – посланник Посольства Японії в Таїланді. З травня 2003 року – радник Департаменту міжнародного співробітництва і комплексної зовнішньополітичної політики секретаріату міністра Міністерства закордонних справ Японії. З вересня 2005 року – японський посол при міжнародних організаціях у Відні. З серпня 2008 року – посол Японії при Організації Об'єднаних Націй. З вересня 2011 року – Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Бахрейні. З вересня 2014 – Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні в Україні.

відео: Андрій Андрух