Від завтра в школах міста тимчасово припиняють навчання

Сьогодні о 16.00 год. відбулося позапланове засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. На засіданні заслухали головного державного санітарного лікаря м. Львова, управління охорони здоров’я ЛМР і управління освіти ЛМР. Комісія вирішила вжити обмежувальні заходи щодо проведення навчального процесу в загальноосвітніх навчальних закладах м. Львова з 27 січня по 2 лютого.

Відтак, підписано розпорядження міського голови Львова про тимчасове припинення навчання у загальноосвітніх навчальних закладах всіх типів і форм власності та відвідування позашкільних закладів з 27 січня по 2 лютого.

Враховуючи ситуацію із захворюванням на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції, які ми моніторимо щодня, бачимо, що за звітний тиждень, з 18.01 до 24.01.2016 року, у м. Львові захворіло 6030 осіб, проти 4534 особи, порівняно з попереднім тижнем. Інтенсивний показник на 10 тис. склав 80,3, тобто епідемічний поріг для даного тижня не перевищений. Але якщо візьмемо вікову групу дітей 3-6 років, у нас є перевищення епідпорогу в 1,2 рази. Вікова група 7-14 років – перевищення в 1,8 рази. Це насторожує, що захворюваність на ГРВІ, у тому числі на грип, не зменшується, а має тенденцію до зростання. Таким чином, мною було підготовлено рекомендаційний лист на ім’я міського голови про введення обмежувальних заходів щодо проведення навчального процесу в школах.

головний державний санітарний лікар м. Львова Віктор Винар

Враховуючи те, що динаміка статистичних показників захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції, у тому числі грип, щодня збільшується, комісія прийняла рішення, як один з запобіжних засобів, припинити навчання в наших школах. Тому що серед всіх захворілих половину складають діти шкільного віку. Вірусна інфекція, яка потрапляє в організований колектив, дуже легко і швидко поширюється, уражує все більшу кількість дітей. Ці діти несуть вірус додому, в сім’ю. Припинення діяльності організованих колективів – це завжди засіб переривання патогенетичного ланцюга поширення інфекції. Коли на вулиці сльота, коли мокрі ноги, організм непомітно переохолоджується. Тому, враховуючи ситуацію щодо динаміки захворюваності, а також погодні умови, які сьогодні абсолютно сприяють нормальному перебуванню вірусів в навколишньому середовищі, вважаю, що рішення комісії правильне, спрямоване на те, щоб попередити подальше зростання захворюваності в м. Львові на ГРЗ і грип.           

Нагадую всім мешканцям, що прості речі рятують життя. Для того, щоб вберегтися від інфікування, треба щодня виконувати декілька простих речей, які зменшують ризики інфікування. Насамперед, треба частіше мити руки, особливо після відвідання громадських місць, місць з великим скупченням людей, транспорту, супермаркетів. Треба тепло одягатися і слідкувати за тим, щоби не переохолодитися. Грип починається не з голови, а з переохолоджених мокрих ніг. Треба намагатися вживати вітамінізовану їжу: фрукти, часник, цибулю, калину, малину. Треба мати повноцінний відпочинок, повноцінне харчування. Треба правильно поводитися, якщо є перші ознаки захворюваності. Не можна прикривати при кашлі рот рукою, треба користуватися хустинкою або кашляти в рукав, щоб інфекція не потрапляла на руки. При перших симптомах захворювання треба починати лікування, звернутися до лікаря і не йти на роботу, щоб не інфікувати колег. Якщо діти захворіли, їх не треба вести в садочок, як би важко не було, щоб дитина не інфікувала інших здорових дітей.

начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб