У Львові презентують нові знахідки архівів ОУН

Сьогодні, 20 березня, о 15.00 год. у національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» (вул. С. Бандери, 1) Архів Центру досліджень визвольного руху презентує останні п’ять архівів підпілля ОУН, викопаних впродовж останніх півроку на Львівщині та Тернопільщині. Документи були закопані у суворій таємниці і пролежали в землі понад 60 років.

«Історики кажуть, що знайдені архіви дозволяють прослідкувати діяльність фінансових, інформаційних та безпекових структур українського підпілля в 1940-х рр.

Наприклад, у архіві, знайденому два тижні тому на Бережанщині, виявлено картотеку Служби безпеки ОУН на кілька сотень осіб, і це перша знахідка такого плану. В архіві ОУН з Буського району, окрім власне документів, було також кілька печаток, в тому числі одна із написом «Архів». Проштемпельовані подібними печатками документи часто траплялись дослідником, однак сама печатка зустрілась вперше», - розповідають організатори.

Під час презентації можна буде оглянути новознайдені документи, поспілкуватись з істориками та людьми, які ці архіви знайшли.

Участь у презентації візьмуть: Руслан Забілий, директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького»; Андрій Усач, керівник Архіву ЦДВР; Ірина Дуткевич, реставраторка Архіву ЦДВР, Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького».

Після реставрації передані до Архіву Центру досліджень визвольного руху документи стануть доступними науковцям, зокрема, завдяки он-лайн сервісу доступу до архівів – Електронному архіву визвольного руху avr.org.ua. 

Контактний телефон: 097-806-91-83.

Довідка

Архів Центру досліджень визвольного руху – унікальний архів документальних, усних, речових, фото- та відеосвідчень про визвольну боротьбу ОУН та УПА, діяльність репресивних структур на території України, дисидентський рух та масовий демократичний рух кінця 1980-х — початку 1990-х.

Електронний архів визвольного руху avr.org.ua є сервісом відкритого он-лайн доступу до повнотекстових копій архівних матеріалів. Проект реалізовується спільно Центром досліджень визвольного руху, Львівським національним університетом імені Івана Франка та Національним музеєм «Тюрма на Лонцького» за участі Архіву СБУ, Українського інституту національної пам’яті та Національного університету «Києво-Могилянська академія». Сьогодні в Е-архіві доступні копії 23981 документів. Місія проекту – робити минуле доступним.