«В цих прекрасних візерунках, які кожен з вас сьогодні вдягнув, закодований наш код», - мер Львова про вишиванки

«Вишиванка – твій генетичний код». Під таким гаслом сьогодні, до Всеукраїнського Дня вишиванки, у центрі Львові зібралось чимало молоді, львів’ян та гостей міста у вишиванках, щоб пішою ходою пройти до місця вшанування пам’яті Героїв, що полягли на Сході України. Перед початком ходи на площі Ринок учасники разом з міською владою та мером Львова заспівали національний Гімн України.

фото: Костя Гончар
Фото: Костя Гончар

«Гарні дівчата, поважні хлопці, шановні депутати міської ради, дорогі друзі! Хочу щиро подякувати всім студентам, які сьогодні проявили прекрасну ініціативу, щоби разом, великою ходою пройтися з нагоди Дня вишиванки і вшанувати наших Героїв, які віддають своє життя для того, щоб ми могли мирно працювати і жити тут, в нашому рідному місті. Насправді це наш код, який закодований в цих прекрасних візерунках, який кожен з вас сьогодні вдягнув. Я бажаю вас всім добра, успіхів, процвітання, щоб ми були щасливі, щоб наше місто Бог тримав під своєю опікою», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий і запросив усіх до спільного виконання національного Гімну України.

Зокрема, вишиванкова хода, яку проводять з метою популяризації національного одягу, шанування українських народних звичаїв та поширення  культурних традицій в Україні й в усьому світі,  пройде за маршрутом: пл. Ринок – вул. Руська – вул. Підвальна – вул. І. Франка – вул. Пекарська – вул. Шімзерів – вул. Мечнікова (центральний вхід на Личаківське кладовище). За маршрутом параду ситуативно перекриють рух транспорту, тому щоб не створювати заторів, водіїв просять у зазначений час оминати вулиці, якими йтиме парад.

На Личаківському кладовищі до могил бійців АТО учасники прикріплять вишивані стрічки, а також спільно з духовенством помоляться за загиблими бійцями. Завершать захід спільним виконанням національного Гімну України.

Додамо, що сьогодні у вишиванки одягнули також скульптури у центрі Львова – Нептуна, Амфітріти, Адоніса та Діани, а також левів-охоронців Ратуші. Вишиванки для львівських скульптур підготувала ТМ «Скиба».

Нагадаємо, День Вишиванки в Україні відзначають щорічно у третій четвер травня.

відео: Андрій Андрух