У Львові вшановують 73-тю річницю депортації кримськотатарського народу з Криму

У Львові вшановують 73-тю річницю депортації кримськотатарського народу з Криму. На проспекті Свободи (майдан біля пам’ятника Тарасові Шевченку) відбувся траурний мітинг. А в суботу, 20 травня, з 18.00 до 19.00 год. у Першій львівській медіатеці (вул. Мулярська, 2А) триватиме перегляд фільму «Мустафа» про життєву історію лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва. Також в знак солідарності з кримськими татарами на фасаді міської Ратуші розмістили банер з нагадуванням про цю річницю.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«18 травня у світі вшановують 73-тю річницю Сталінської депортації кримськотатарського народу, яка забрала життя майже половини корінного народу Криму. Четвертий рік окупації Криму Росією, знову поставлено під загрозу долю кримських татар. Майже дві тисячі кримських татар знайшли притулок у Львові», - зазначають організатори.

Нагадаємо, вчора на проспекті Свободи, на майдані біля пам’ятника Тарасові Шевченку, відбулась акція «Запали вогник у своєму серці», під час якої з вогників зобразили Кримський півострів з числом 73, контури національних українських та кримськотатарських символів «Тамга» і «Тризуб». До акції долучились львів’яни, переселенці та гості міста, а також представники влади, зокрема міський голова Львова Андрій Садовий, заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Заходи організували Меджліс кримськотатарського народу, Всесвітній конгрес кримських татар, громадська організація «Крим SOS», кримськотатарський культурний центр «Кримський дім у Львові», Представництво Духовного управління мусульман Криму у Львові.

Контакти: Алім Алієв, співзасновник громадської організації «Крим SOS», тел.: 066 836 36 35, alim@krymsos.com