Український католицький університет та Американський дім запрошують на зустріч із ветераном Армії США Шайло Гаррісом та його дружиною, психологом Джеймі Паніззою-Кімболл. Зустріч відбудеться 8 жовтня в Центрі Митрополита Андрея Шептицького (великий конференц-зал). Початок о 15.00 год.

У межах зустрічі відбудеться презентація книги Шайло «Сталева воля: моя подорож крізь пекло, аби стати тією людиною, якою я мав стати».

«Все у цьому житті – дар. Інколи це не той подарунок, який ти хочеш, але все ж таки ти усвідомлюєш, що ці життєві виклики – твій новий початок», – вважає Гарріс Шайло, згадуючи службу в армії та свої поранення.

Сьогодні Гарріс Шайло виступає із мотиваційними промовами в усіх куточках світу, розповідає, як він пережив своє горе, а також про фізичні, психічні та емоційні шрами, які залишає війна; привертає увагу громадськості до проблем ветеранів і військових та надихає побратимів.

У 2014 році видавництво Baker Books опублікувало його книгу «Сталева воля: моя подорож крізь пекло, аби стати тією людиною, якою я мав стати». У 2017 році видавництво «Брайт Букс» переклало та опублікувало цю книгу в Україні.

Довідка

Шайло Гарріс народився у сім’ї військових. Будучи сином ветерана В'єтнамської війни, він ще з дитинства знав, що хоче бути військовим. Трагічні події 11 вересня змінили його життя. Незабаром після теракту вступив до лав збройних сил США. Першим місцем служби була Німеччина – 1-ша стрілецька дивізія. З Німеччини його відправили до Іраку. Там він служив у 10-ій гірсько-піхотній дивізії поблизу Багдаду.

19 лютого 2007 року під час патрулювання службове авто Гарріса підірвалося на саморобній вибухівці. Водій отримав поранення, а троє побратимів Гарріса загинули. Шайло вижив, але був важко поранений.  35 %  його тіла було уражено опіками 3-го ступеня. Унаслідок глибоких опіків він втратив вуха, кінчик носа та три пальці. Також під час вибуху він зламав ключицю та 7-ий хребець.

Через важкий характер поранень Шайло провів у штучно викликаній комі 48 діб і майже три роки відновлювався в опіковому відділенні Бруклінського Медичного центру в Сан-Антоніо, штат Техас. Під час курсу інтенсивної терапії став першим солдатом, який взяв участь у передовому дослідженні регенерації за допомогою стовбурових клітин для відновлення пальців. Пізніше він отримав протези вух. Шайло переніс більше 75 операцій, а рідні по 6 годин щодня доглядали та обробляли його рани. Також Шайло  боровся із посттравматичним синдромом. У 2010 році за станом здоров’я пішов у відставку.