Релігія

У четвер, 25 травня, християни східного обряду відзначають одне із 12 головних церковних свят – Вознесіння Господнє. Цей празник завжди припадає у четвер на сороковий день після Христового Воскресіння, яке є перемогою над смертю, а Вознесіння – піднесенням людської природи на небо. У день Вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа п’ять львівських храмів святкують престольний празник.

Завтра, 24 травня, в Музеї-кімнаті Патріярха Йосифа Сліпого (УКУ, вул.І. Свєнціцького, буд. 17,  кімн. 119) о 16.00 год. відбудеться виставка філателістичних знаків та урочисте спецпогашення поштових марок до 125-річчя народження Патріярха Йосифа Сліпого, Почесного Президента Спілки Українських Філятелістів Австрії.

У неділю, 21 травня, о 18.00 год., в Архикатедральному Соборі Святого Юра (УГКЦ) відбудеться вервиця за мир. Львів’ян та гостей міста запрошують до спільної молитви, приуроченої 100-річчю об’явлень у Фатімі.

Про екзистенційний, життєвий підхід до Біблії говоритимуть на біблійних катехизах, які проводитимуть не богослови, а миряни разом із о. Григорієм (Гжегожем) Драусом, настоятелем парафії Святого Папи Івана Павла ІІ Римо-Католицької Церкви. Катехизи відбуватимуться в екуменічній каплиці Львівської  міської ради (кім. 116) по понеділках і четвергах (22, 25, 19 травня і 1 червня) з 19.00 до 20.00 год. Вхід вільний!

У вівторок, 23 травня, на Філософсько-богословському факультеті УКУ (семінарська кімната 101), відбудеться відкритий семінар «Проблема Божого імені та ім’яславство: історична канва та богословська інтерпретація».

В неділю, 21 травня, о 15.30  на площі біля пам’ятника Іванові Франку відбудеться сімейно-розважальне свято «Буде родина – буде Україна!». Захід організовують церкви міста Львова, творчі колективи  та  ХЄЦ «Гефсиманія» за підтримки Львівської міської ради та служби у справах дітей ЛОДА. До участі запрошують сім’ї Львова.

У неділю, 21 травня, у храмі Преображення Господа Нашого Ісуса Христа (вул. Краківська, 21) відбудеться урочиста Академія, присвячена 125-річчю від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. Початок – о 16.00 год.

В неділю, 21 травня, о 15.00 на площі Ринок  у Львові активна молодь християнських церков проведе масштабний флеш-моб   «Читай Біблію». Львів’ян запрошують до участі.

З нагоди свята чудотворної ікони Унівської Богородиці 19-21 травня відбудеться ХХIV Міжнародна молодіжна піша проща «Львів-Унів».

XXVII Міжнародна наукова конференція «Історія релігій в Україні» розпочала свою роботу в Львівському музеї історії релігії. Урочисте відкриття конференції відбулось 15 травня о 10.00 год. у виставковій залі Львівського музею історії релігії. Працюватиме форум впродовж трьох днів.