Соціальна сфера

На вихідних, 24-25 червня у Львові пройде відкритий всеукраїнський турнір з шашок для людей з обмеженими можливостями. Приймати спортсменів з усієї країни буде Комп’ютерна Академія ШАГ.

З початком літніх канікул у Львові почастішали випадки жебракування дорослих осіб з дітьми. Особливо велика кількість таких випадків є у центральній частині міста, районі приміського та головного залізничних вокзалів. «Служба у справах дітей» Львівської міської ради застерігає про те, що такі речі передбачають кримінальну відповідальність для осіб, які втягують, примушують дітей до жебракування, а також можуть послугувати позбавленню батьківських прав.  Водночас, такі речі створюють негативний імідж Львову, тому містян просять не бути байдужими і повідомляти про такі випадки у поліцію.

Центр психічного здоров’я Шпиталю імені Митрополита Андрея Шептицького (вул. Озаркевича,4), що діяв упродовж двох років як проект Шпиталю, зараз функціонує як повноцінний підрозділ установи і забезпечує можливість доступу кожного до кваліфікованої психологічної підтримки. Водночас Центр надає безкоштовну психологічну, соціальну, духовну допомогу учасникам АТО, їхнім рідним та потерпілим на Майдані, створює групи взаємодопомоги тим, хто перебуває у складних життєвих ситуаціях.

Всеукраїнський мистецький проект «Відчинилося життя», за фінансової підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради, завтра вирушає на гастролі в Люблін та Варшаву (Польща). Як розповіла ініціатор і засновник проекту Оксана Потимко, виступатимуть разом з незрячими артистами і симфонічним оркестром Національного театру ім. Марії Заньковецької.

У приміщенні комфорт-бібліотеки для дітей № 42 (вул. Патона, 4/2) з 21 червня по 16 серпня психолог відділу соціальної роботи Залізничного району Львівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді розпочинає арт-терапевтичний проект «Палітра емоцій».

Зі Львова 30 дітей-сиріт віком 10-14 років, батьки яких загинули в АТО, та діти важкопоранених бійців 17 червня поїдуть на відпочинок та психологічну реабілітацію до передмістя Марбургу (Німеччина).

У Львові відбулась перша екскурсія із  серії запланованих містом екскурсій з аудіодискрипцією для осіб з важкими порушеннями зору, які тривають в рамках  соціально-культурного проекту «Туристичні маршрути для  незрячих». Проект реалізовує Львівський обласний осередок ГО «Українська спілка інвалідів  -  УСІ» спільно з управлінням туризму Львівської міської  ради.

У межах «Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції» за травень-червень 253 учасники АТО отримають одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100 тис. грн. Сьогодні виконавчий комітет ухвалив рішення про виділення з міського бюджету на ці потреби 25 300 000 грн.

У Львові забезпечать доступність культурних закладів міста для людей з інвалідністю. У пріоритеті – облаштування пандусів по території Львова.

У Львові завершився черговий етап соціально-культурного проекту «Освіта  дітей з важкими порушеннями зору в умовах інклюзії», ініційованого Львівським обласним осередком ГО «Українська  спілка  інвалідів – УСІ» за підтримки управління освіти Львівської міської ради. До початку літніх канікул ініціатори проекту встигли  провести три семінари/майстер-класи  для львівських  педагогів, а також придбати низку обладнання для забезпечення безперешкодного навчання незрячих школярів у школі.