Соціальна сфера

Львів соціальний. У приміщенні спеціалізованої бібліотеки Львівської територіальної первинної організації Всеукраїнської організації інвалідів УТОС (вул. Січових Стрільців, 5) відбувся конкурс «Галицька господиня». Захід, під час якого незрячі господині позмагались у своєму вміння кулінарити, організовано за фінансової підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради.  

У Львівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті №100 для незрячих дітей презентували дві перші серії мультфільму «Лис Микита». Стрічка доповнена окремою звуковою доріжкою з коментарем подій та описом персонажів – аудіодискрипцією. Робота над адаптацією 26-серійного мультфільму розпочалась у лютому 2017 року в рамках соціально-культурного проекту «Лис Микита: серія «мультиплікація з аудіодискрипцією для незрячих дітей», який одержав перемогу на конкурсі «Зробимо Львів кращим!» від управління соціального захисту Львівської міської ради.

Художники Кама і Пьотр з Познані фінансово допомагають львівським дітям з важкою формою інвалідності. Цього разу допомогу надали 15 дітям, віком від  2-х  до  14-ти  років, в яких важкі комплексні порушення.

Львівський обласний осередок ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» та Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка» взяли участь у «Книжковому арсеналі 2017», який проходив протягом 17 – 21 травня 2017 року у  Києві. Львів’яни презентували на форумі не лише літературні твори та навчальні посібники шрифтом Брайля, але й провели майстер-клас «Аудіодискрипція мультфільмів та іншого відеоконтенту». 

У неділю, 28 травня, з 14.00 до 18.00 год. у Львові ЛМГО «Мотоклуб Галицькі байкери» та Благодійний Фонд «Я не один» запрошують покататись на байку і таким чином допомогти хворим дітям. Акція «Коло благодійності» присвячена Дню захисту дітей, і має на меті зібрати кошти для оплати операцій дітям із малозабезпечених сімей та дітям-сиротам.

Благодійна організація «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів» разом з представниками місцевої влади та всіма небайдужими завтра зберуться, щоб віддати шану пам’яті всім померлим від епідемії ВІЛ/СНІДУ в Україні. Тож 23 травня о 12.00 коло пам’ятного знака, присвяченого пам’яті померлих від епідемії ВІЛ/СНІДу, який знаходиться у сквері на перетині вул. Японської та Єфремова, відбудеться акція «Незабуті», в рамках якої відбудеться поминальний молебень та символічний запуск повітряних куль з іменами померлих від епідемії.

До «Міської цільової програми співфінансування придбання житла дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа на період 2016-2025 роки» на сесії внесли зміни у частині вартості придбання 1 кв.м. загальної площі житла.  Тепер вартість придбання 1 кв.м. визначається за результатами закупівлі та повинна бути найнижчою серед запропонованої учасниками торгів. Ухвалу підтримало 49 обранців.

ЛМГО «Мотоклуб Галицькі байкери» та Благодійний Фонд «Я не один» проведуть у Львові акцію «Коло благодійності», присвячену Дню захисту дітей. 28 травня кожен охочий зможе проїхатись із байкером і, таким чином, долучитися до збору коштів на операції дітям-сиротам та дітям із малозабезпечених сімей.

У четвер, 18 травня, у Центрі надання послуг учасникам бойових дій відбудеться безкоштовна юридична консультація для бійців та членів їх сімей від партнерів Центру Благодійного Фонду «Карітас Львів УГКЦ». 

Завтра, 16 травня, о 12.00 год. у школі №37, що на вул. Солодовій, 6 (за Винниківським ринком), відбудеться відкриття меморіальної дошки в пам’ять про загиблого в зоні АТО львів’янина Михайло Кварцяни. Боєць загинув  27 травня 2015 року під час оборони взводного опорного пункту «Сідор» у смт. Станиці Луганській.