Львів — столиця фестивалів 2013

Львів — це місто величних пам'яток архітектури, розкішних храмів, старовинних площ, затишних вуличок, музеїв та галерей з унікальними мистецькими скарбами різних історичних епох світової цивілізації.

Львів — це туристичний центр. У місті Лева дбайливо зберігають культурні надбання минулого та водночас намагаються відповідати вимогам сучасності. Саме у Львові вперше в Україні відступили від шаблонних відзначень свят та започаткували новий формат культурних заходів — різноманітних за тематикою фестивалів.

Старовинні вулички, таємнича атмосфера минулих століть, що застигли в камені, випромінюють невидимі, але дуже відчутні подихи. І все це — Львів, який є театральним, музичним, мистецьким центром, що продукує безліч напрямів розвитку сучасної культури і мистецтва, цікавих розваг та забав, котрі об'єднуються у розмаїтті 50 фестивалів.

За давніми традиціями, кожне число — вимовлене, написане, втілене в кількості тих чи інших предметів або явищ — має певну магічну силу. Цифра «5» символізує сильну енергетику, ентузіазм, позитив, силу, відкриття нових явищ, поступ, ризик та схильність до незвичайного. Цифра «0» — символ довіри, стабільності, врівноваженості, виваженості, впевненості та бажання здійснювати наміри з відкритим серцем. Відтак поєднання цих двох цифр у числі 50, а саме стільки є львівських фестивалів, передбачає і традиційні мистецькі акції, і започаткування нових імпрез, що, безумовно, створить унікальний, магічний, нестандартний, розкішний орнамент фестивального Львова, який задовольнить будь-які смаки та вподобання.

В нашому чудовому і романтичному місті Вас ніколи не залишить відчуття свята. Приїжджайте до нас у будь-яку пору року — і взимку, і навесні, і влітку, і восени — й насолоджуйтесь неповторними дійствами, що вирують у Львові — фестивальній столиці України!

Січень

СіченьВеселі новорічні та різдвяні святкування, гамірні вертепи, мелодійні українські колядки, які співають всі – від малого до старого, надзвичайно смачні місцеві різдвяні страви та теплий затишок кав’ярень, коли на дворі сніжна завірюха. «Різдво у Львові» – це Різдво, яке запам’ятовується на все життя.

Детальніше...

Лютий

ЛютийВже чимало століть місто Лева тішить своїх мешканців та гостей унікальною аурою з ароматом кави та шоколаду. Вишукані львівські солодощі мають давню історію — львів'яни відкрили для себе шоколад ще в Середньовіччі.

Детальніше...

Березень

БерезеньLviv Fashion Week / Львівський тиждень моди

27-31 березня 2013

23–27 жовтня 2013

www.lvivfashionweek.com

Двічі на рік проходить Lviv Fashion Week, який є однією з наймасштабніших модних подій у Східній Європі. Розпочавши свою діяльність у березні 2008 року, львівські тижні моди привернули до себе увагу знаменитих особистостей у світі моди, зокрема почесними гостями Lviv Fashion Week були японський дизайнер–легенда Кензо Такада, засновник бренду Kenzo; засновник і колишній президент компанії Жан–Поля Готьє, сірий кардинал світу моди Дональд Потар, відомий російський кутюр'є В'ячеслав Зайцев.

Свої колекції представляють близько 30 дизайнерів як з України, так і з–за кордону – Росії, Білорусі, Грузії, Вірменії, Польщі, Угорщини, Хорватії, Латвії, Естонії, Франції, Лівії.

 

Квітень

КвітеньIIІ Фестиваль писанок у Львові

6 квітня — 5 травня 2013 р.

www.easter.lviv.ua

Це родинний захід, що прославляє  тисячолітні традиції святкування найсвітлішого свята у християнському світі.

Головною ідеєю Фестивалю є популяризація великодніх традицій та прикрашання міста Лева за допомогою невід'ємного символу Великодня – Писанки. У цей період увесь Львів перетвориться на “Музей Писанки” під відкритим небом, де з різних матеріалів будуть створюватися та оздоблюватися писанки.

Детальніше...

Травень

ТравеньІІІ Міський Фестиваль Пива

8-12 травня 2013 р.

beerfest.lviv.ua

Свято, що знайомить гостей з давньою культурою пивоваріння. Головною інтригою фестивалю стане те, що усі охочі матимуть змогу скуштувати пиво найвідоміших “пивних країн” світу!

Територія фестивалю буде поділена на кілька зон, кожна з яких буде представляти одну з країн, відомих своєю традицією пивоваріння. Фестиваль дозволить кожному, не покидаючи Львова, побувати у Німеччині, Чехії, Бельгії, Польщі, Голландії, Англії. І не лише посмакувати пивом цих країн, а й краще пізнати їх культуру, адже до нашого міста завітають представники цих країн, щоб продемонструвати автентичні пивні традиції. Гості продемонструють культуру споживання пива.

Детальніше...

Червень

ЧервеньУ цей час Львів стає найромантичнішим містом України. Це пора кохання, весіль і втілення мрій. Вуличками ходять молоді закохані пари, старші львів’яни меланхолійно споглядають наречених, згадуючи молоді роки, а туристи фотографують щасливих молодят.

Детальніше...

Серпень

 

VI Міжнародний фольклорний фестиваль “Етновир”

21-25 серпня 2013 р.

www.etnovyr.org.ua

Найбільший фольклорний фестиваль України, де відбуваються найколоритніші виступи колективів, вражаючі марш-паради учасників головними вулицями міста та презентація кухні народів світу. Щорічно “Етновир” вибухає яскравими барвами і є головною подією святкувань Дня Незалежності України у Львові. У теплій атмосфері проходять вечори дружби і танцювальні майстер-класи.

Фольклорні колективи з багатьох країн, зокрема, таких, як Україна, Мексика, Мартініка, Ізраїль, Македонія, Португалія, Франція, Італія, країна Басків, Республіка Бурунді, Чехія, Польща, Індія та Іспанія, вже презентували культуру своєї країни на Міжнародному фестивалі фольклору ”Етновир”.

Міжнародний фестиваль фольклору “Етновир” відбувається під егідою Міжнародної Ради Організацій Фестивалів Фольклору і Традиційних Мистецтв (CIOFF) при ЮНЕСКО та Міжнародної Організації Народної Творчості  (IOV).

Запрошуємо Вас поринути у вир бурхливих ритмів фольклору з різних куточків світу!

Весь світ до Львова!

«LvivKlezFest»

серпень 2013

«LvivKlezFest» – це міжнародний фестиваль єврейської музики, пісні і танцю. Це спроба відтворити втрачену музичну культуру та відновити частину історії Львова, зокрема, єврейського кварталу, який був невід’ємною складовою галицької мультикультурної столиці. Дійство триває декілька днів, упродовж яких львів’яни та гості міста мають змогу ознайомитися з клезмерською музикою. Охочі можуть поспілкуватися з учасниками фестивалю, серед яких – відомі ансамблі, сімейні капели та окремі виконавці із США, Ізраїлю, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини. «Родзинкою» фестивалю є проведення традиційного єврейського весілля просто неба на вулицях міста, залучаючи до цієї церемонії всіх глядачів навколо.

Тиждень актуального мистецтва

кінець серпня-початок вересня 2013

www.dzyga.com

Один із найбільших в Україні проектів сучасного мистецтва. Проект покликаний пропагувати та розвивати сучасне мистецтво. Майданчиками Тижня актуального мистецтва ставали вулиці міста, парки, галереї, а також будинок зі своєю історією – Фабрика Повидла. Це говорить про те, що в період Тижня, навіть ті, хто не є шанувальником мистецтва, стає ним випадково, бо сучасне мистецтво може виглядати з-за рогу будинку і проявляти себе в найнесподіваніших місцях. Під час «Тижня–2013» відбудуться: перформанси, інсталяції, вистави, street–art, виставки живопису і фото, проекти «нових медіа», кінопокази, лекції та майстер-класи.

МедіаДепо

кінець серпня-початок вересня 2013

www.mediadepo.org.ua

МедіаДепо – це проект на межі сучасного мистецтва та цифрових технологій. Щороку МедіаДепо демонструє найкращі твори міжнародних медіа фестивалів, а саме відеоарт та художню анімацію, короткометражні фільми та гібридні чи інтерактивні медіа, експериментальну електронну музику. МедіаДепо – це місце зупинки і сходження розмаїтих напрямів і скерованостей сучасної культури, своєрідна платформа для популяризації та розвитку сучасного мистецтва. На базі цієї платформи фестиваль прагне опрацьовувати нові концепції виробництва та обговорювати культурно-мистецькі продукти. Завдання проекту – знайти можливості для взаємодії і розвитку мистецтва і цифрової / електронної / медійної культури.

Вересень

ВересеньКнигбург – так жартома називають Львів наприкінці вересня, коли він стає книжковою столицею України. «Форум видавців у Львові» – найбільший книжковий ярмарок країни. На кілька днів місто заполоняють письменники та поети з України та з-за кордону. Десятки тисяч читачів відвідують численні презентації книжкових новинок та зустрічі з улюбленими письменниками.

Детальніше...

Жовтень

ЖовтеньIV Міське свято Сиру і Вина

17-20 жовтня 2013 р.

www.cheeseandwine.com.ua

Це гарна нагода більше довідатись про культуру сироваріння та традиції виноробства у Львові та Україні, відвідати ярмарок, забави, різнопланові розважальні акції, анімації, конкурси, концерти фольклорних колективів та, безумовно, скуштувати доброго сиру та хорошого вина.

Детальніше...

Листопад

Листопад«Ніч у Львові»

15-17 листопада 2013

Традиційно у Львові двічі на рік відбуваються  нічні театралізовані дійства, екскурсії, мистецькі перформенси у музеях, театрах та  храмах протягом трьох ночей поспіль.  Акція пропонує львів'янам та гостям з України та світу відвідати понад сотню різноманітних атракцій.

Детальніше...

Грудень

ГруденьСправжній подарунок для джазових гурманів – це щорічний фестиваль «Jazz Bez…». Львівські клуби гостинно відчиняють двері для відомих виконавців з Європи та Америки а також численних поціновувачів музики. Кажуть, Львів – найкраще місце для народження оригінальних імпровізацій, адже архітектура Львова – це застигла в камені музика століть.

Детальніше...

Time-UA.com