«розумієть ся на чарах, та... зачарує так її чоловіка, що вже ніколи її не зрадить»Легковірність городян, які готові були повірити обіцянкам шахраїв, зараз не здається чимось дивним, натомість дебошів у шпиталі та обливань водою з вікон кам’яниць за останні сто років поменшало...

 

«Наслідки зливи. Сьогоднішня злива завдала значної шкоди вуличному бруку і міським насадженням. Також вода позаливала багато підвальних приміщень. В будинку міськ. Електричного закладу на вул. Вулецькій, 2 [тепер – вул. Сахарова] у підвальних приміщеннях назбиралося стільки води, що довелося викликати пожежну сторожу, щоб її випомпувати. Цю ж роботу пожежники виконували в підвалі будинку на вул. Ленартовича, 3 [тепер – вул. Нечуя-Левицького]» («Kurjer Lwowski», s. 3).

«Репертуар львівского Україньского народного театру Рускої Бесіди” у Львові під дирекциєю Романа Сірецкого.

Пятниця, дня 19. червця с. р., на ювілейний дар Іванови Франкови “Украдене Щастє” народна драма на 5 дій І. Франка.

Субота, дня 20. червця с. р. “Фавст” опера на 5 дій, музика Ґунода, гостинний виступ Джіакоми Береллі, тенора медиолянської опери.

Неділя, дня 21. червця с. р. “Запорожець за Дунаєм” народна оперетка на 6 відслон, музика Артемовского. “вечерниці” музичний твір Р. Ніщиньского.

Ві вторник, дня 22. червця с. р. “Madame Butterfly” опера на 4 дії Пуччінього, гостинний виступ Джіакоми Бореллі, тенора медиоляньскої опери» («Руслан», с. 3).

«Аматорський кружок тов. “Січ” ім. Дорошенка у Львові відіграє в неділю 21. червня у власній сали при ул. Бернштайна 17. [тепер – вул. Шолом-Алейхема] комедию Ів. Тобілевича на 5 дій “Мартин Боруля”» («Нове Слово», с. 5).

«“Чарівниця” в арешті. Марія Шмід, жінка експреса у Львові, підозрівала свого чоловіка за зраду в подружю. В сім нещастю обіцяла їй помогти Ева Голубова, котра признала ся Шмідовій, що розумієть ся на чарах, та що зачарує так її чоловіка, що вже ніколи її не зрадить, а все буде любити. Врадувана сим Шмідова згодила ся на се, а “чарівниця” казала собі видати її убранє і білє, а крім сего білє мужа і 5 кор. на кошти чарів, які мала зараз вечером робити у себе дома, а на другий день убранє і білє звернути. Як сі чари Голубова робила Шмідова не знає, але на другий день рано стрінула Голубову на Краківській площі, як продавала її убранє і білє. Віра в чари у Шмідової зникла в одній хвилі, тому віддала “чарівницю” в руки поліциї. Тепер Голубова чарує в арешті» («Діло», с. 5).

«Не знає де крав у Львові. На стрийській рогачці придержано Федька Жука, як ніс на торг чотири молоді гуски. Показало ся, що Жук вкрав сі гуси – до чого й признав ся, але не знати кому, бо не знає назви села, до котрого “вступив” по гуси. Його замкнено в арешті, де буде міг собі пригадати, з якого села походять гуси» («Діло», с. 5).

«Підозрілі гроші. Вчора вахмістр жандармерії в Клепарові затримав Яна Спажила, раніше караного злодія, у якого знайшов заховані в білизні 120 кор. Спажил не може пояснити походження цих грошей. Аж до з’ясування справи його взято під варту в поліцейських арештах» («Gazeta Poranna», s. 4).

«Пограбування на Горі Страт. Вчора близько 10 год. вечора через парк на Горі Страт проходив Йозеф Штайн, пекар. Раптом з-за кущів вискочив якийсь молодий чоловік і, піднявши догори залізний лом, закричав: “давай гроші, або вб’ю!”. Штайн почав переговори з грабіжником і просив його залишити його в живих без грошей, тому що їх не мав. Зійшлися на тому, що грабіжник погодився на викуп у розмірі 1 корони, яку Штайн йому віддав. Коли Штайн уже віддав викуп, з кущів вискочив інший чоловік, і вони разом з грабіжником утекли в сторону Клепарова. Штайн повідомив про випадок поліцію, яка відразу оглянула Гору Страт, але безрезультатно» («Gazeta Poranna», s. 4).

«Зі шпиталю до в’язниці помандрував Михайло Дишковський, якого керівництво шпиталю віддало поліції з проханням покарати його за дебоші, які Дишковський вчиняв у шпиталі» («Gazeta Poranna», s. 4).

«Зхудобінє. Поліция була вчера змушена примістити двох польських студентів політехніки, які спили ся до непритомности і валяли ся на бруку Городецької улиці. По витверезеню випущено їх домів» («Нове Слово», с. 5.

«Несподіваний душ. З вікон будинку під № 42 на вул. Коперніка вчора облили брудною водою Олександра Стойняка, який проходив тротуаром. Коли Стойняк підняв голову, щоб побачити, хто влаштував йому цей душ, згори ще раз упав струмінь брудної води і залив йому очі. – Можливе тільки у Львові!» («Gazeta Poranna», s. 4).

Газета у форматі pdf