«...маючи бажання взяти реванш, прийняли львівську команду справді негостинно».Львівські спортивні баталії столітньої давності були набагато скромнішими та локальнішими, ніж тепер. Спортивні товариства робили перші невпевнені кроки і не могли похвалитися багатою історією, а види спорту, які зараз користуються безумовною популярністю, ще за пару десятків років до того у Львові були майже невідомими. Тим не менше, пристрасті навколо футбольних полів вирували вже тоді. За мотивами зустрічей львівських та краківських команд місцеві часописи розгорнули справжню інформаційну війну, звинувачуючи вболівальників супротивника у хуліганській поведінці. Хто був тоді правий, а хто ні – з висоти років сказати важко. Але чи ті події не нагадують навколофутбольні суперечки та інформаційні атаки року 2013-го?

Газета «Свобода»

«Маґістратська бульба. Щоби заосмотрити мешканців Львова в добру і дешеву бульбу, львівський маґістрат спроваджує цілими ваґонами бульбу з Моравії і пакує до пившиці під ратушем. Звідси розвозить ся на продаж до міських молочарень. За сто кільо платить ся 6 корон 30 с.» («Свобода»).

Газета "Kurjer Lwowski"

«Народний університет ім. А. Міцкевича перенесено на пл. Домбровського, 7, третій поверх. Секретаріат працює о 6–7 год. вечора. Переносні бібліотеки – о 7–8 год. вечора. Лекції у робітничих товариствах – о 7.30–9 год. вечора. Ігри для дітей у робітничих товариствах – о 3–6 год. по обіді в неділю».

Газета "Kurjer Lwowski"

«Автоматичні телефони у Львові. Побудова автоматичної телефонної станції у Львові має бути завершене протягом 1914 р.».

Газета "Gazeta Wieczorna"

«Зі спорту (Відголоски матчів “Поґонь” – “Краковія” і Львів – Краків).
Після футбольного матчу львівської “Поґоні” з “Краковією”, який відбувся у Львові 5 жовтня і закінчився з рахунком 1:1, у краківському «Кур’єрі ілюстрованому» з’явився звіт про цей матч, який, з одного боку, містив звичайний напад на львівську публіку і суддю, котрий нібито судив гру прихильно до Львова, а з іншого – абсолютно брехливо переказував перебіг подій. Досить згадати, що репортер порівняв поведінку львівської публіки під час матчу з “дикими танцями індіанців чи папуасів”, далі закинув їй, нібито вона відпровадила “Краковію”, яка покидала поле гри, градом каміння, а надто побачив таку перевагу “Краковії” над “Поґонню”, що перша нібито безперервно утримувалася на львівській половині поля, а у другому таймі – за його описом – “Краковія” “розчавила” супротивника...
Не зайвим буде згадати, що краківська публіка, повіривши брехні цього репортера про згадану негостинність Львова щодо “Краковії” і маючи бажання взяти реванш, прийняла львівську команду [під час матчу між збірними Львова і Кракова] справді негостинно, обрушивши на неї град образ; ситуація була настільки небезпечною, що після матчу мусила втрутитися поліція, охороняючи львівську дружину від свавільних “антеків”» .

Газета "Kurjer Lwowski"


«Самогубство невідомої жінки. Позавчора ввечері на вул. Боїмів на очах перехожих невідома жінка віком близько 30 років випила карболової кислоти і втратила свідомість. Її відвезли до шпиталю, де вона вчора померла».

Газета «Gazeta Lwowska»

«Дикий жарт. Вчора Майлех Френкель, молочар з Угнова, їдучи на візку вул. Академічною, “для жарту” вдарив по голові візника Яна Пірожинського так сильно, що той упав з коня і сильно забився. Френкеля притягнуто до судової відповідальності».

«Львів 100 років тому» - спільний проект Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, управління внутрішньої політики та ЛКП "Міський центр інформаційних технологій".

Газета за 16.10.1913