Матеріали розгляду пропозицій, поданих в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у районі вул. Очеретяної у м. Львові.

Із 30 травня по 23 червня 2017 року тривало громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у районі вул. Очеретяної у м. Львові. Замовником даної містобудівної документації є управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради, а розробником  — ДП ДІПМ «Містопроект».

       Оголошення щодо проведення громадського слухання було розміщено на сайті Львівської міської ради у рубриці «Громадські слухання» та опубліковано у газеті «Високий замок» № 60 від 30.05.2017 року.

       З відповідною проектною документацією можна було ознайомитись на сайті Львівської міської ради та у відділі громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради,  за адресою: пл. Ринок,1,                          тел. 297-57-63

       7 червня 2017 року відбулась зустріч з головним архітектором проекту щодо вищезгаданої документації за адресою: м. Львів, вул. І. Миколайчука, 18  (Середня загальноосвітня школа № 97). Початок о 18.00. Для участі зареєструвалося 46 осіб. Протокол зустрічі з головним архітектором проекту додається.

       За результатами проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у районі    вул. Очеретяної у м. Львові надійшло два письмових зауваження від п. Г. Довган        № З-Д-51180-0001 від 22.06.2017 р. та від п. Я. Бевх № З-Б-51187-0001 від 22.06.2017 р.

Результати розгляду зауважень:

Зауваження враховані. Результатом є внесення відповідних змін в графічний матеріал, а саме зміна функціонального використання зазначеної в зверненнях території на зону Ж-4 на кресленні Проекту, внесення змін до плану територіального зонування м. Львова.

Додаток 1. Протокол зустрічі з головним архітектором проекту в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у районі вул. Очеретяної у м. Львові.

Заступник начальника управління –

начальник відділу громадського партнерства

управління «Сектетаріат ради»                                                        О. Файфурка

                       

Секретар громадського  слухання,

провідний спеціаліст сектору громадських

слухань відділу громадського партнерства

управління «Секретаріат ради»                                                           З. Турчин

                  

Представник замовника,

начальник відділу урбаністики

та містобудівної документації управління

архітектури та урбаністики

Львівської міської ради                                                                        В. Хижняк

Доповідач,

головний архітектор проекту                                                   М. Лопушанський

Додаток 1

Протокол зустрічі з головним архітектором проекту в рамках громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у районі вул. Очеретяної у м. Львові.

Зустріч відбулась 7 червня 2017 року. Для участі у громадському слуханні зареєструвалося  46 осіб.

На громадському слуханні виступили:

П. Качараба, провідний спеціаліст сектору громадських слухань відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради», проведення громадського слухання.

М. Лопушанський, головний архітектор проекту. Представлення детального плану території.

Презентуючи проект детального плану території М. Лопушанський повідомив, що проектом ДПТ охоплено територію, площею 12,5 га, яка знаходиться у північній частині м. Львова поблизу транспортно - планувального вузла (транспортної розв’язки), що на вїзді з автотраси Київ - Львів - міжнародної автодороги державного значення М-06.

Територія обмежена:

  • з півночі - вул. Розточчя та Щурата;
  • зі сходу - вул. Творча;
  • з півдня - забудовою мікрорайону по вул. Мазепи;
  • із заходу - вул. І. Миколайчука.

Згідно з рішеннями генерального плану м. Львова (затвердженого Ухвалою Львівської міської ради № 3924 у 2010 р.) проектована територія віднесена до садибної, малоповерхової та багатоповерхової житлової забудови.

Через територію проектування з заходу на схід проходить проектована магістральна вулиця міського значення, що зв’язує вул. Миколайчука з                       вул. Хмельницького та автотрасою Львів - Київ.

 Велика частина території ДП зайнята садибною забудовою (~ 30 %), яка є частково приватизована. Окремі ділянки в межах території ДП надані у власність та постійне користування (садибне житло, комерційні об’єкти обслуговування, гаражі, споруди інженерної інфраструктури). Решта території належить до земель міської ради, що не надані у користування.

Забудова в межах ДПТ забезпечена централізованим водопостачанням, електропостачанням, газопостачанням повністю. Водовідведенням повністю забезпечена квартирна забудова, індивідуальна забудова - частково. Інженерне забезпечення даного району здійснюється від існуючої мережі міста.

Інженерні мережі, що забезпечують забудову території ДП, прокладені по вулицях Щурата, Миколайчука, Розточчя, та по внутрішньоквартальних проїздах.

В межах території ДП розташовані: трансформаторні пункти, газорегуляторні пункти та бойлерна, що забезпечує опалення і гаряче водопостачання квартирної забудови. Садибна забудова використовує індивідуальне опалення.

Каркас планувальної структури території в межах ДПТ формується на основі існуючих та проектованої магістральної вулиць.  Пропонується приведення територій у відповідність із затвердженими проектами Генерального плану  та Схеми зонування м. Львова.

Смуга житлової садибної забудови на півночі ділянки лишається без змін, території на сході та півдні ділянки пропонуються  реконструювати під багатоквартирну житлову забудову.

Крім того, в межах ДПТ проектується дві ділянки багатоповерхової житлової забудови, які на даному етапі проектування розглядаються більш детально.

Ділянка 1:

Ділянка, намічена для будівництва 16-поверхового  житлового будинку, знаходиться у північній частині м. Львова на вул. Очеретяній, 29-31 і складається з чотирьох окремих частин, на яких знаходяться приватні житлові будинки, і межує:

- з півночі: червона лінія вулиці Очеретяна

- з заходу: земельна ділянка житлового будинку на вул.. Очеретяній № 35

- зі сходу: земельна ділянка житлового будинку на вул.. Очеретяній № 27

- з півдня: територія багатоповерхової житлової забудови на вул. Плуговій

Рельєф ділянки складний, із значним зростанням вертикальних позначок (до 10-11 м.) у південному напрямку. Поверховість нової забудови прийнята з урахуванням побажань замовника та з умов ефективного використання земель в межах міста Львова.

Нову житлову забудову передбачається облаштувати відповідними комплексними прибудинковими майданчиками згідно відповідних містобудівних розрахунків загалом по комплексах будівництва.

Ділянка 2:

Ділянка, намічена для будівництва 9-поверхового  житлового будинку, знаходиться навпроти діл.1, і межує:

- з півночі, зі сходу: території садибної житлової забудови

- з заходу: червона лінія вул. Щурата

- з півдня: червона лінія вулиці Очеретяна

Рельєф ділянки пологий.

Поверховість нової забудови прийнята з урахуванням побажань замовника та з умов ефективного використання земель в межах міста Львова.

Нову житлову забудову передбачається облаштувати відповідними комплексними прибудинковими майданчиками згідно відповідних містобудівних розрахунків загалом по комплексах будівництва.

Розміщення нової житлової забудови згідно планувальної структури запропонованої на території можливе при дотриманні усіх нормативних розривів та охоронних зон та узгодження рішень з відповідними експлуатуючими службами інженерних мереж.

В. Хижняк додав, що проект ДПТ розроблено на основі та з врахуванням генерального плану м. Львова, який було затверджено в 2010 році та наголосив, що при розгляді даного проекту ДПТ вносити зміни чи пропозиції до розміщення проектованої магістральної вулиці не є можливим. Також закликав мешканців подавати свої письмові пропозиції до даного проекту ДПТ.

Присутній за зустрічі депутат ЛМР Р. Іванців вказав, що будівельні роботи, які розпочато на території проектування, вочевидь здійснюють проти правил, адже на даний момент проект ДПТ ще не затверджено. Він зазначив, що на даному етапі мешканцям необхідно обговорити важливе питання, а саме дозволити чи не дозволити будівництво багатоповерхової житлової забудови у тому вигляді, в якому її пропонують у проекті ДПТ. Громадські слухання мають рекомендаційний характер і якщо громада буде одностайною то зможе вплинути на хід будівництва баготоповерхової забудови. Важливо забезпечити проектування підпірних стінок з сторони вул. Миколайчука, 16,  адже там на даний момент існує обрив, який може з часом осунутися. Також важливо запроектувати виїзди та розв’язки з урахуванням додаткової кількості мешканців, які переїдуть у багатоповерхівки.

Під час представлення учасниками було озвучено наступні запитання:

  1. Яка ширина проектованої магістральної вулиці?

М. Лопушанський відповів, що ширина проїздної частини проектованої магістральної вулиці 14 м. Кількість смуг та проїздів попередньо затверджені в генеральному плані м. Львова.

2. Чи передбачено у проекті ДПТ будівництво дитячих садків ти шкіл?

В. Хижняк відповів, що у даному проекті ДПТ три ділянки зарезервовано для розміщення дитячих садків та шкіл.

3. Чи передбачено будівництво автостоянок?

М. Лопушанський відповів, що забезпечення місць для паркування буде здійснено шляхом будівництва підземного паркінгу на 31 машиномісце.

Під час представлення учасниками були озвучені наступні зауваження:

  1. Зауваження щодо затвердження проектованої магістральної вулиці в генеральному плані м. Львова у 2010 році без врахування кількості населення. Близького розміщення школи та житлових будинків.
  2. Зауваження щодо відсутності соціально – економічного обґрунтування проекту ДПТ.
  3. Зауваження щодо необхідності проведення перевірки документації, щодо початку встановлення бетонного вузла та підготовки до будівництва до затвердження проекту ДПТ.
  4. Зауваження щодо необхідності будівництва підпірних стінок на території ДПТ, оскільки є небезпека осування земель.
  5. Зауваження щодо інсоляції, та впливу багатоповерхової забудови на вже існуючі будинки.

           

Головуючий на громадському слуханні,

провідний спеціаліст сектору

громадських слухань

відділу громадського партнерства                                          

управління «Секретаріат ради»                                                              П. Качараба          

Доповідач,

головний архітектор проекту                                                        М. Лопушанський