Будинок АТО та забезпечення квартирами, Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, Програма про захист інтересів та соціальна підтримка учасників бойових дій та членів їх сімей, допомога на передову – подаємо короткі підсумки реалізованого у 2016 році.

Програма про захист інтересів учасників антитерористичної операції. Ця програма дає змогу надавати організаційно-правову допомогу в отриманні земельної ділянки за межами Львова для дачного будівництва, площею не менше 0,06 га, або одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових потреб у розмірі 100 тис. грн. з міського бюджету Львова. Програма розрахована на 4 роки – до 2020 року, впродовж яких відбуватиметься виплата коштів. На виплату матеріальної допомоги у міському бюджеті виділять 410 млн. грн.: 10 млн. у 2016 році і по 100 млн. кожного наступного року до 2020 року. 

Забезпечення квартирами. Місто надало 14 квартир сім’ям загиблих учасників АТО та 5 квартир – особам з інвалідністю, які втратили ніжні кінцівки під час проведення АТО. До кінця року буде закуплено ще 9 квартир особам з інвалідністю, які втратили ніжні кінцівки під час проведення АТО.

Будинок АТО. На вул. Під Голоском завершують будівництво першої багатоповерхівки для учасників АТО. Тут є 3 під’їзди і 53 двокімнатні квартири. Розроблений проект реконструкції насосної станції підкачки холодної води. Тривають роботи з розробки проекту благоустрою території довкола будинку.

Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій. Центр функціонує з травня. Тут надають психологічні, соціально-медичні, соціально-економічні, інформаційні і юридичні послуги. Всі послуги є безкоштовними і доступними кожному учаснику бойових дій та будь-кому з членів його родини. У Центр звернулося понад 3 тисячі учасників АТО,тоді як на обліку перебуває 4974 учасника АТО.

Соціальна підтримка учасників АТО. Місто надало понад 4 тис. допомог учасникам АТО (1024 на оздоровлення/відпочинок дітей, 332 особам, які отримали поранення, контузії, інші ушкодження) на суму 8,6 млн. грн., а також звільнило 3 тис. сімей учасників АТО від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій на фактично відшкодовану суму 2,7 млн. грн. Ще передбачено 2,7 млн. грн. для 19 родин учасників бойових дій АТО, які у 2015 році отримали житло.

Забезпечення земельними ділянками. 715 львів’ян-учасників АТО отримали земельні ділянки на території Львівської області. 

Картка львів’янина – учасника АТО. Картка львів'янина є персоналізованою електронною банківською ID-карткою. Першу в Україні ID-картку почали видавати у вересні минулого року бійцям АТО. Станом на сьогодні учасники АТО отримали близько 1,8 тис. карток.

Допомога на передову. За кошти міста придбано та передано львівським військовим-учасникам АТО матеріально-технічних засобів та необхідних товарів на 629 тис. грн. Зокрема, запчастини до автомобілів та техніки, генератори, акумулятори, бензопили, одяг, взуття, ліки, побутову хімію та засоби гігієни, а також питну воду. Місто допомагає дооблаштувати приміщення Військово-медичному центру Західного регіону (військового госпіталю), де перебувають на лікуванні учасники АТО.

Квартирна черга. На квартирному обліку у Львівській міській раді перебуває 2023 учасників АТО-військовослужбовців, 51 сім’я загиблих учасників АТО, 47 осіб з інвалідністю війни АТО і 321 учасників АТО-працівників правоохоронних органів – мешканці міста Львова.