Допомога АТО

У четвер, 18 травня, у Центрі надання послуг учасникам бойових дій відбудеться безкоштовна юридична консультація для бійців та членів їх сімей від партнерів Центру Благодійного Фонду «Карітас Львів УГКЦ». 

Львів – одне з небагатьох міст в Україні, яке системно і комплексно допомагає нашим захисникам та їхнім родинам. Станом на зараз вже 507 бійців АТО отримали одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100 тис. грн. у межах «Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції». До кінця року ще 593 учасника АТО отримають такі виплати. Програма діятиме у Львові до 2020 року, тому так само по 1000 учасників АТО отримають виплати у 2018-му, 2019-му і 2020-му роках.

Виконавчий комітет прийняв рішення «Про затвердження актів приймання-передачі квартир, придбаних департаментом житлового господарства та інфраструктури для забезпечення житлом сімей військовослужбовців, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок».

Управління соціального захисту Львівської міської ради в кожному районі Львова проведе зустріч з учасниками АТО та членами їх сімей, що інформувати бійців про їх соціальний захист у Львові, виявити проблемні питання та допомогти у вирішенні складних ситуацій. До зустрічей долучаться також Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій та Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Також будуть запрошені представники медицини, освіти та інших суспільних сфер.

Щорічно, у другу неділю  травня, в Україні відзначають День Матері. Відтак, управління соціального захисту Львівської міської ради з нагоди цього свята виплатить одноразову матеріальну допомогу матерям дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів та неповнолітнім матерям. Також вперше допомогу до Дня Матері виплатять матерям і батькам загиблих бійців АТО. Щоб отримати допомогу, батьки загиблих бійців мають подати документи до Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій до 1 червня. 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, одноразові виплати до 5 травня передбачені інвалідам війни та в’язням місць примусового тримання, учасникам бойових дій, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей загиблих інвалідів війни та учасників бойових дій і жертв нацистських переслідувань, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи та ін. Також, згідно з розпорядження міського голови Львова, ветеранам та дітям війни надано одноразову матеріальну допомогу у розмірі 250 грн. кожному. Загалом,  до 5 травня  у Львові 5 200 учасників бойових дій, у тому числі члени сімей загиблих, отримали одноразову допомогу на загальну суму 15,6 млн. грн.

Львів – одне з небагатьох міст в Україні, яке системно і комплексно допомагає нашим захисникам та їхнім родинам. Впродовж 2016 року в рамках забезпечення міських програм соціального захисту бійців АТО та членів їх сімей, Львів надав з місцевого бюджету різноманітних допомог, пільг та компенсацій бійцям на загальну суму близько 65,5 млн. грн. На цей рік на соціальну підтримку бійців та їхніх сімей передбачено близько 146 млн. грн.  Це втричі більше, ніж виділяє на ці потреби держава.

Місто підтримує бійців АТО та забезпечує їх матеріально-технічними засобами на передовій. На суму понад 140 тис. грн. для військових закуплять сезонне обладнання та необхідні речі і передадуть військовій частині А 0284.

Виконавчий комітет Львівської міської ради виділив Ігорю Галушці, учаснику бойових дій, який брав безпосередню участь в антитерористичній операції та 10 квітня 2017 року отримав вогнестрільне кульове поранення голови, матеріальну допомогу у розмірі 210 тис. грн. на реабілітацію.

У межах «Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції» 98 учасників АТО отримають одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100 тис. грн. у березні. Сьогодні виконавчий комітет ухвалив рішення про виділення з міського бюджету на ці потреби 9 800 000 грн.