сміття

Як сказав у своєму традиційному відеозверненні міський голова Львова Андрій Садовий, на Грибовицькому полігоні розпочались протиаварійні роботи, що є великим позитивом. Адже подальше затягування ситуації було небезпечне для життя самих мешканців прилеглих до полігону територій. Після отримання доступу до полігону місто почало підготовку до укріплення дамби.

У ситуації, що склалась із визначенням ділянки для облаштування об’єкту поводження з ТПВ для Львова, дуже важливою є роль обласної державної влади. Адже полігоном у с. Великі Грибовичі, окрім Львова, користувались і 4 райони Львівської області: зокрема, Пустомитівський, Жовківський, Кам’янко-Бузький та Городоцький. На цьому у своєму відеозверненні наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

Науково-експертна група вивчила дослідила ділянку гірничо-хімічного комплексу «Сірка» поблизу Новояворівська, яку було виділено Львову Львівською обласною державною адміністраціє, і зробила свій висновок. Він однозначний – жодних об’єктів ані захоронення, ані переробки сміття там будувати не можна. Про це у своєму щотижневому зверненні сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Сьогодні відбулось чергове засідання науково-експертної групи під головуванням Ігоря Юхновського. Комісія надала висновки, що земельна ділянка площею 12,8 га на території колишнього гірничо-хімічного підприємства «Сірка» в Яворівському районі Львівської області не відповідає нормативним вимогам до облаштування полігону та будівництва об’єктів поводження з твердими побутовими відходами.

Ситуація з вивезенням сміття у Львові досі залишається критичною. Однак, станом на сьогодні 99% контейнерних майданчиків очищені від сміття.

Як повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, завтра науково-експертна комісія під головуванням академіка Ігоря Юхновського надасть офіційний висновок щодо відповідності земельної ділянки на території колишнього гірничо-хімічного підприємства «Сірка» у Яворівському районі нормативним вимогам до облаштування полігону та будівництва об’єктів поводження з твердими побутовими відходами.

Від понеділка на полігоні в селі Великі Грибовичі розпочались роботи з укріплення дамби. На це є дозвіл державної інспекції. Як розповів сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий, наступний етап – це роботи по фільтрату та рекультивація самого полігону. Тут партнером міста є Європейський інвестиційний банк.

Сьогодні на полігоні в селі Великі Грибовичі розпочали роботи з підсилення дамби. Як розповів директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак, ці роботи є надзвичайно важливими, оскільки ситуація на сміттєзвалищі та можливий прорив дамби під дією природніх явищ є потенційно небезпечною в першу чергу для мешканців прилеглих сіл та для міста в цілому.

Роботу науково-експертної групи для встановлення відповідності земельної ділянки нормативним вимогам до облаштування полігону та будівництва об’єктів поводження з твердими побутовими відходами продовжено до 20 лютого. Таке рішення прийнято відповідно до рекомендацій заступника керівника науково-експертної групи - доцента Національного лісотехнічного університету України Юрія Зими, у зв'язку з неповнотою попередніх відомостей щодо земельної ділянки площею 12,8 га на території колишнього гірничо-хімічного підприємства “Сірка“ у Яворівському районі Львівської області.

Як повідомив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак, сьогодні о 15.30 розпочинаються роботи з укріплення дамби на полігоні в селі Великі Грибовичі.