сміття

Як повідомив директор департаменту житлового господарства на інфраструктури ЛМР Сергій Бабак, сьогодні черговий раз буде надіслано лист до Малехівської сільської ради щодо виділення земельної ділянки для проведення першочергових протиаварійних робіт на дамбі Грибовицького полігону.

Проект з проведення першочергових протиаварійних робіт на дамбі Грибовицького полігону розглядає «Укрдержекспертиза». Про це повідомив директор департаменту житлового господарства на інфраструктури ЛМР Сергій Бабак.

Міська рада Львова скеровує листи і на мерів міст, і на власників полігонів щодо надання допомоги у вивезенні та захороненні ТПВ з м. Львова. Як розповів міський голова Андрій Садовий під час брифінгу, багато місцевих рад прийняли рішення про заборону приймання ТПВ з інших регіонів. А ті, з якими були домовленості, через тиск від співпраці відмовляються.

Щодо розробки концепції поводження з ТПВ у місті вже працюють фахівці французької фірми «Еджіз». Вони виконують роботи по проектуванню рекультивації Грибовицького полігону. А відтак будуть протиаварійні роботи. Водночас вони працюватимуть по вивченню ділянок, виділених для об’єкту поводження з ТПВ. Про це розповів мер Львова Андрій Садовий сьогодні під час брифінгу.

Будь-який полігон потребує дозволів від держави. Без підтримки державних органів влади, які видають всі дозвільні документи, це зробити не можливо. Ділянку, яку пропонують для будівництва об’єкту поводження з ТПВ, потрібно ретельно вивчити. Щодо ділянки у Миколаївському районі наразі є лише лист, без жодних документів. Про це під час брифінгу журналістам повідомив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Закривши полігон в Грибовичах, ніхто з державних органів влади не запропонував іншого місця, куди вивозити ТПВ зі Львова. Протягом 10 місяців місто перебуває у блокаді. На цьому під час брифінгу наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

Станом на сьогодні переповненими є 429 майданчиків ТПВ, що складає 35% від загальної кількості майданчиків у місті Львові. Крім того, по закладах освіти переповненими є 47 майданчиків із 116, а по закладах охорони здоров’я –10 з 35. Про це журналістів поінформував директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак.

Станом на ранок не вивезено сміття з 429 контейнерних майданчиків Львова. Про це повідомили в управлінні житлового господарства ЛМР.

Сьогодні під час позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій було прийняте рішення, аналогічне до прийнятого рішення комісії у січні, і воно має забезпечити в кількаденний термін вивезення ТПВ з території міста Львова. Як прокоментував директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак, значно покращило б ситуацію те, якби ці договори були не кількаденними, а довгостроковими. Також очільник зауважив, що жодної офіційної пропозиції щодо нової земельної ділянки для будівництва полігону і сміттєпереробного комплексу від ЛОДА місто поки не отримало.

Управління Держпродспроживслужби в м. Львові листом від 17 березня 2017 року повідомляє про загрозу поширення збудників небезпечних інфекційних захворювань на об’єкти довкілля та виникнення спалахів захворювань серед населення, у зв’язку із ситуацією, що скалась в місті щодо вивезення та захоронення ТПВ. Зокрема, на випадок ускладнення санітарно-епідеміологічної ситуації рекомендовано вирішити питання щодо припинення навчального процесу у навчально-виховних закладах до вирішення питання вивезення ТПВ з території м. Львова.