сміття

Міський голова Львова Андрій Садовий закликав мешканців не піддаватись на провокації. Львівська міська рада робитиме все можливе, аби місто було прибраним і сміття вивозилось. Однак, аби зменшити його об’єм, сміття необхідно брикетувати.

Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий та працівники мерії зустрілись з представниками польських міс-партнерів та обговорили стратегію поводження з твердими побутовими відходами.

Міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував ситуацію, що склалась в місті з вивезенням сміття. Також мер зазначив, що досі не отримав відповіді від ЛОДА щодо скликання комісії з надзвичайних ситуацій, про що було скероване відповідне звернення за результатами міської комісії з надзвичайних ситуацій. також мер Львова звернувся з проханням розглянути це питання на державній комісії з надзвичайних ситуацій.

Як розповів міський голова Львова Андрій Садовий, місто цього року хоче розпочати процес будівництва нового заводу. Є попередні напрацювання щодо земельної ділянки під таке будівництво. Також мер зазначив, що отримав позитивні відповіді щодо можливої співпраці від міст-партнерів у Польщі, які готові, в разі потреби, приймати сміття зі Львова. Окремі листи щодо безпеки на полігоні в Грибовичах міський голова скерував у всі правоохоронні органи.

Ситуація із відходами у Львові – надзвичайно складна: у 2 компаній-перевізників, які працюють на території міста, відсутні можливості щодо їх вивезення, у решти 4 – вони обмежені. Відтак, позачергова сесія міськради ухвалила план екстрених заходів для недопущення виникнення надзвичайної екологічної ситуації у Львові, затвердивши облаштування 5 тимчасових майданчиків для перевантаження та брикетування сміття у районах міста. Як підкреслює мер Львова Андрій Садовий, не йдеться про розміщення жодних полігонів на території міста, адже це заборонено законодавством.

Як розповів сьогодні під час позачергової сесії Львівської міської ради мер Львова Андрій Садовий, за результатами минулого пленарного засідання було оголошено торги щодо визначення аудиторської компанії для проведення  аудиту ЛКП «Львівспецкомунтрансу».  За результатами її роботи звіт буде винесений на розгляд сесії міської ради.

Як розповів сьогодні під час позачергової сесії Львівської міської ради мер Львова Андрій Садовий, цьогоріч у Львові почнуть будувати завод з глибинної переробки сміття, який стане першим якісним заводом в Україні такого типу. Це питання буде включене на порядок денний пленарного засідання 26 січня.

Як розповів сьогодні під час позачергової сесії Львівської міської ради мер Львова Андрій Садовий, у Львові не допустять накопичення сміття, але коли воно є брикетоване, то його можна транспортувати різними способами. Тоді вирішуються питання і об’єму сміття, і безпеки під час його транспортування.

Сьогодні, 19 січні, відбувається позачергова сесія Львівської міської ради. Головне питання обговорення – критична ситуація з вивозом твердих побутових відходів у місті.

Позачергова сесія Львівської міської ради ухвалила план екстрених заходів для недопущення виникнення надзвичайної екологічної ситуації на території Львова. «Ситуація з вивезенням відходів у Львові потребує вчинення невідкладних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайної ситуації», – йдеться у відповідній ухвалі.