Стартує ІІ тур всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» 2012 року

Стратегія державної кадрової політики на 2012-2020 роки, яка схвалена Указом Президента України від 01.02.2012 р. № 45/2012, одним з головних завдань ставить досягнення високого рівня розвитку людського потенціалу держави, зокрема шляхом формування інноваційної державної кадрової політики у сфері державної служби. Сучасний підхід у державній службі – формування якісно нової особистості, високо свідомого управлінця та ефективного виконавця. Чітке знання та дотримання стандартів законодавства, стратегічне бачення напрямку розвитку державного управління – сучасний код кар’єрного успіху державного службовця.

Важливим чинником вирішення цих завдань є нове законодавство у сфері державної служби, зокрема Закон України «Про державну службу».

Саме на новаціях законодавства про державну службу в Україні робиться акцент при проведенні у 2012 році щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець».

Цьогоріч Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець» заплановано проводити у три тури: І – протягом березня-квітня, ІІ – травня-червня, ІІІ – вересня-жовтня.

Конкурс проходитиме у 2-х номінаціях: «Кращий керівник» і «Кращий спеціаліст». Вимоги до номінації «Кращий керівник» - загальний стаж державної служби не менше ніж 5 років, з них на керівних посадах не менше як 2 роки; до «Кращого спеціаліста» - загальний стаж роботи не менше ніж 2 роки.

На І етапі відбуватиметься утворення організаційних комітетів при райдержадміністраціях, центральних органах виконавчої влади, інших державних органах, розроблятиметься план заходів проведення Конкурсу, здійснюватиметься відбір учасників проведення І туру Конкурсу та визначатимуться переможці.

Розробка завдань для учасників Конкурсу І туру покладено на організаційні комітети.

На ІІ етапі Конкурсу будуть формуватися оргкомітети, ретельно оцінюватись виконані завдання переможців І туру. До учасників будуть ставитися більш високі вимоги до виконання задач, проводитимуться співбесіди з питань державного управління, відбуватиметься виконання практичних завдань з питань службової етики та етикету.

На ІІІ етапі проведення Конкурсу вимоги до учасників будуть надзвичайно високі. Учасники захищатимуть творчі роботи, представлятимуть презентації, братимуть участь у діловій грі, вирішуватимуть складні завдання стосовно прийняття управлінських рішень.

Переможці ІІІ туру нагороджуватимуться цінними призами та подарунками. Результати Конкурсу враховуватимуться переможцям при вступі до Національної академії державного управління при Президентові України. Лауреатів Конкурсу відмічатимуть за кращі знання, вміння та навички на державній службі. Всі три етапи проведення конкурсу супроводжуватимуться рекламною кампанією та висвітленням заходів в ЗМІ.

За інформацією щодо участі у Конкурсі у районах і областях необхідно звертатися до районних та обласних державних адміністрацій, у Києві - до кадрових служб центральних та інших органів влади.

Відповідальна особа у Нацдержслужбі - Роденко Ольга Вікторівна– заступник начальника відділу методичного забезпечення та інформаційно-аналітичної роботи Школи вищого корпусу державної служби тел.0442560027.

Всеукраїнський щорічний конкурс «Кращий державний службовець» як частина комплексу заходів з професійного розвитку державних службовців спрямований на підготовку нової генерації молодих державних службовців, які обрали служіння народу сенсом свого життя.

Цьогоріч п’ятий ювілейний конкурс за звання кращого державного службовця проводиться у контексті виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», зокрема щодо вивчення положень нового законодавства про державну службу та антикорупційного законодавства.

Конкурс покликаний виявити професійних та талановитих державних службовців, які удосконалюють свої професійні знання та навички шляхом самоосвіти.

З метою забезпечення належної організації проведення Конкурсу у всіх центральних та місцевих органах державної влади визначено відповідальних осіб.

Відповідно до календарного плану проведення Конкурсу, в місцевих органах виконавчої влади створено 781 оргкомітет з проведення І туру, з них: 255 – в апаратах та структурних підрозділах Ради міністрів АР Крим, Верховної ради АР Крим, обласних та Київської і Севастопольської міських державних адміністраціях; 526 – у районних державних адміністраціях.

Проведення І туру Конкурсу в апаратах та структурних підрозділах центральних органів виконавчої влади забезпечували 217 оргкомітетів.

У І турі Конкурсу в місцевих органах виконавчої влади взяли участь 6602 державних службовці, з них в номінації:

«Кращий керівник» -

в обласних державних адміністраціях - 289 держслужбовців,

в районних державних адміністраціях - 2166 держслужбовців;

«Кращий спеціаліст» -

в обласних державних адміністраціях - 749 держслужбовців,

в районних державних адміністраціях - 3398 держслужбовців.

В апаратах та структурних підрозділах центральних органів виконавчої влади та інших державних органів участь у першому турі Конкурсу взяли 2595 державних службовців.

Завдання до І туру конкурсу «Кращий державний службовець» включали питання щодо нового законодавства про державну службу та антикорупційного законодавства, нових комп’ютерних технологій, ситуаційні завдання щодо прийняття ефективних рішень.

Цьогоріч Школа вищого корпусу державної служби розпочала формування бази даних учасників щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець», опрацювання пропозицій щодо удосконалення проведення Конкурсу.

У рамках проведення інформаційної кампанії щодо популяризації щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» територіальними органами Нацдержслужби України було здійснено 498 заходів з використанням усіх форм інформаційно-роз’яснювальної роботи: публікації в електронних та друкованих засобах масової інформації, на офіційних сайтах органів виконавчої влади, виступи на радіо і телебаченні, прес-конференції та брифінги, круглі столи, семінари-навчання тощо. Зокрема забезпечено 145 публікацій в регіональних та місцевих газетах.

І тур добігає до свого завершення. Визначаються переможці та лауреати. Керівникам центральних та місцевих органів влади рекомендовано відзначити найкращих та врахувати результати Конкурсу при плануванні службової кар’єри учасників.

            ІІ тур стартує у травні.

На етапі проведення ІІ туру конкурсу «Кращий державний службовець» основна увага зосереджуватиметься на проведенні навчання та виконанні тестових завдань, які розміщенні на веб-сайті Нацдержслужби України в банері «Кращий державний службовець» у розділі «Завдання учасникам 2012».

Завдання включатимуть:

    запитання для співбесіди з питань державного управління; практичні завдання та тести з питань службової етики та етикету; теми публічних виступів з актуальних питань суспільно-політичного розвитку країни та реформування державного управління.

Основний етап ІІ туру Конкурсу заплановано на кінець червня поточного року і проводитиметься:

    серед центральних органів виконавчої влади на базі Нацдержслужби України; серед обласних державних адміністрацій на базі обласних центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.

Під час проведення ІІ туру конкурсу особлива увага зосереджуватиметься на виявленні державних службовців з високим професійним рівнем вирішення складних завдань у сфері державного управління.

Довідка

Щорічний Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець» започатковано у 2008 році з метою зростання професіоналізму, відкритості, інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців.

Конкурс покликаний сприяти розвитку кадрового потенціалу державної служби, розбудові безперервної системи підвищення кваліфікації посадовців шляхом самоосвіти. Конкурс проводиться у три етапи: І етап - на місцевому рівні протягом березня-квітня, ІІ етап - на регіональному рівні протягом травня-червня та ІІІ етап - на державному рівні протягом вересня-жовтня.

Конкурс проходить у 2-х номінаціях: «Кращий керівник» і «Кращий спеціаліст». Організаційне забезпечення конкурсу здійснюють Національне агентство України з питань державної служби та Школа вищого корпусу державної служби.

Матеріали щодо особливостей проведення Конкурсу у 2012 році розміщені на офіційному веб-сайті Нацдержслужби України (www.nads.gov.ua): банер «Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець» – розділ «Правова, методична база організації та проведення Конкурсу «Кращий державний службовець».