Індекс Благополуччя Молоді
Фонд ООН у галузі народонаселення на рівні країн вимірює загальний індекс благополуччя молоді. Цю методологію адаптували під реалії України та започаткували таке дослідження на рівні муніципалітетів
У Львові визначенням індексу займалися МолоДвіжЦентр.Львів та КУ Інститут міста.
Уперше, у тестовому режимі, таке дослідження провели 2017 року у Кременчуці, а у 2019 – до ініціативи долучився Львів та ще 9 міст. Таке дослідження необхідне нам, аби розуміти в якій ситуації зараз перебуває місто, наскільки дружнім до молоді є середовище і що можна зробити, щоб змінити все на краще. Визначення індексу буде корисним для порівняння розвитку різних міст.
Вік опитаних – від 14 до 35 років, участь взяли понад 400 осіб, але кінцева вибірка сформована на базі 400 анкет.
Індекс виводять за складною формулою: загалом є 49 індикаторів (муніципальна статистика та результати опитування), які стандартизують. Далі для кожного субіндексу, а їх є 7, присвоюється вага у загальному індексі, її визначає експертна комісія при Фонді ООН у галузі народонаселення. Тоді субіндекси сумують і виводять загальний індекс благополуччя.
Детальніше про субіндекси, на основі яких виводять індекс:
- Освіта та наука – 0,76 із 1
- Здоров’я – 0,72 із 1
- Економічні можливості – 0,66 із 1
- Політична участь – 0,54 із 1
- Громадська участь – 0,72 із 1
- Інформаційно-комунікаційні технології – 0,97 із 1
- Безпека і захищеність – 0,56 із 1
До слова, по кожному зі семи субіндексів команда МолоДвіжЦентру провела обговорення та визначилася, як змінити ситуацію на краще.
Наступне дослідження для порівняння показників планується провести до кінця 2021 року.