Відкриті урядові та муніципальні дані – це невичерпний ресурс інформації, аналіз якої допомагає приймати ефективні та обґрунтовані рішення органам державної влади та місцевого самоврядування, громадянам, громадським і приватним організаціям.

Вони є невід’ємною складовою концепції належного врядування та забезпечують високий рівень відкритості, прозорості та підзвітності діяльності органів місцевого самоврядування та державної влади. Окрім того, відкриті дані сприяють економічному зростанню міст та країни, розвитку малого та середнього бізнесу за рахунок створення нових проектів і сервісів на їхній базі.

Проект «Відкриті дані Львова» започатковано у 2016 році; в січні 2017 року Львів став першим містом України, яке приєдналось до Міжнародної хартії відкритих даних, а з 01 січня 2018 року утворений сектор відкритих даних як структурний підрозділ ЛКП «Міський центр ІТ», метою якого є підтримання та розвиток функціонування Проекту. В рамках Open Data Forum (Київ, 21 вересня 2017 р.), команда проекту «Відкриті дані Львова» отримала першість в категорії Open Data City Award (за найвищі стандарти публікації відкритих даних міськими органами управління).

Що дають відкриті дані?

 • Підвищують рівень прозорості та підзвітності у діяльності органів місцевого самоврядування;
 • Підвищують участь громадян в державному управлінні;
 • Сприяють більш ефективному використанню державних ресурсів;
 • Дозволяють покращити якість надання публічних послуг;
 • Сприяють розвитку інноваційного бізнесу та створенню соціально корисних сервісів.

Портал відкритих даних Львова

Це відкрита платформа, розроблена на основі відкритого програмного коду CKAN, яка містить інформацію від різних структурних підрозділів Львівської міської ради та інших установ, що працюють в місті, у форматі відкритих даних. Дані публікуються на порталі як прикріплені файли, які можна попередньо переглянути, завантажити або використати за допомогою інтерфейсу прикладного програмування API.

На Порталі створено кабінети для 93 організацій-розпорядників даних та опубліковано понад 490 наборів відкритих даних у різних форматах (.xls/.xlsx, .csv та .json), кількість яких буде щодалі зростати, а самі набори оновлюватимуться.

Панель міста

На порталі «Панель міста», який протягом першого року функціонування мав понад 6 тис. унікальних користувачів, у візуально зрозумілому форматі розміщені проаналізовані детальні показники розвитку міста, з якими можна ознайомитись в декілька кліків, не чекаючи відповіді на офіційний запит від відповідної установи.

Таким чином можна ознайомитись з показниками розвитку міста в динаміці з 2010 року, які описують такі сфери як населення, бюджет міста, показники економічного розвитку міста, благоустрій, комунальні послуги, транспорт, освіта, охорона здоров’я, безпека, культура, адміністративні послуги тощо.

Загалом портал «Панель міста» об’єднує понад 800 показників, які структуровані у 3 змістовні блоки:

 • Статистика. Тут розміщені основні статистичні показники від підрозділів Львівської міської ради, а також інших установ міста, що описують стан справ у важливих сферах життя міста.
 • Якість життя. Показники у цьому розділі відображають суб’єктивні оцінки мешканців щодо якості життя у місті. Показники розраховані згідно з методологією дослідження якості життя у місті, розробленою Інститутом міста, та відображають результати двох моніторингів якості життя у Львові 2013 та 2016 рр..
 • Стратегія. Тут можна переглянути показники ефективності виконання Комплексної стратегії розвитку Львова до 2025 року відповідно до трьох пріоритетів стратегії:
  1. Місто, в якому комфортно жити, навчатись, працювати;
  2. Розвинута конкурентоздатна та інноваційна економіка;
  3. Місто традицій, знань, культури, туризму та спорту.