Франко Петро Михайлович

Голова Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих, громадський діяч. Нагороджений державними нагородами: кавалер орденів «За заслуги» всіх ступенів; орденом Свободи (2009р.); орденом Ярослава Мудрого V ступеня (2016р). Лауреат премії імені Вячеслава Чорновола у номінації «Журналістика та публіцистика» (2007р.), дипломант фонду духовного відродження імені Митрополита Андрея Шептицького (2009р.), лауреат обласної премії імені Героя України Степана Бандери у номінації «Громадська діяльність».

Від кого надійшла пропозиція:
Львівське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих

Діяльність

Петро Франко – голова Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих з 1992 року  до сьогодні, з 2010 по 2015 рік – голова Всеукраїнського товариства політичних в ‘язнів і репресованих, з 2015р.  – почесний голова, дослідник, письменник, журналіст, редактор.

Народився 1934р. в с.Глиниці Яворівського району Львівської області.

За участь у національно-визвольній боротьбі 1949 року 15-річним юнаком був ув’язнений і засуджений на 5 років особливих концентраційних таборів. Ув’язнення відбував у Мордовських особливих концтаборах.

Впродовж 26-ти років Франко П.М. беззмінно очолює Львівське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих  За цей час проявив себе, як добрий організатор і вмілий керівник, користується авторитетом серед членів Товариства. За його ініціативою у Товаристві було організовано збір життєписів, споминів, нарисів ще живих свідків про період репресій на  Західній Україні кремлівським окупаційним режимом  та вперше в Україні видано десятитомник «У боротьбі за волю України», який в даний час використовують у вузах, школах бібліотеках, а також в діаспорі.

Петро Франко автор шістнадцяти книг, в яких висвітлює героїчну боротьбу української нації  у XX ст.. З під його пера вийшло двадцять буклетів-біографій про видатних державних, церковних та військових діячів України.

Петро Франко є членом багатьох редакційних колегій книг, журналів та газет.