Гуменюк Дмитро-Олесь Миколайович

Голова Львівського Крайового Братства ветеранів національно-визвольної боротьби. Багатолітній політв’язень більшовицьких концтаборів. Нагороджений державними нагородами: «За заслуги III ступеня» (1999р.); «За заслуги II ступеня» (2005р.); Відзнакою Президента України — Хрест Івана Мазепи (2015р.).

Від кого надійшла пропозиція:
Львівське Крайове Братство ветеранів  національно-визвольної  боротьби

Діяльність

Народився Гуменюк Дмитро-Олесь Миколайович 1925р  в с.Білі Ослави Надвірнянського району (раніше Яремчанського) Івано-Франківської області (раніше Станіславської) в селянській родині. Батько — доброволець УГА, блав участь в 1918р. в боротьбі за Львів.

У 1943р. Дмитро-Олесь йде на військову службу до дивізії «Галичина», де пройшов вишкіл підстаршини, воював проти московського окупанта під Бродами, а вийшовши з оточення, вступив до Української повстанської армії до відділу Пропаганди, потім «спецбоївки» та СБ.

У боях був поранений і контужений. У 1945р. був захоплений під час лікування.Військовий трибунал засудив його на 15 років каторжної роботи в м.Норильськ. Брав участь у повстанні 1953-1954рр. Був засуджений на рік закритої тюрми у м.Свердловськ. У 1957 р. комісією Верховної Ради звільнений з направленням у м.Львів.

Цього року виповнюється 20 років його керівництва Львівським Крайовим Братством ветеранів національно-визвольної боротьби.