Палидович Северин (сценічне ім’я Ерко)

Музикант та співак українського походження з США.

Від кого надійшла пропозиція:
Львівське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка
Клуб Української Греко-католицької інтелігенції

Діяльність

Северин Палидович народився  в 1938р. у сім’ї музикантів.  У 1943р. сім’я емігрувала до США.

Навчався у Єльському університеті, закінчив німецьку та російську філологію. Працював вчителем, згодом директором школи у Кліфтоні.

Окрім педагогічної діяльності Северин Палидович займається спортом (13 років очолює  Карпатський лещетарський клуб), музикою та концертною діяльністю (сценічне ім’я Ерко).

Бере активну участь у проведенні концертів у діаспорі  та Україні. У репертуарі Ерка  власні пісні, українські народні пісні, романси Б.Веселовського, пісні українських композиторів Гаденка, Крищенка, Гіги.

Репертуар «Ерка»  налічує  понад 120 пісень, видано 9 музичних дисків.

25 вересня 2010р. міністр закордонних справ України К.Грищенко за дорученням Президента України вручив державні нагороди видатним представникам української діаспори у США. Серед відзначених був і Северин Палидович.

Бере активну участь у музичному житті України: 2001, 2002 виступи у Києві; 2004 – концерти у Львові та Івано-Франківську; 2015 – концерт у Новому Роздолі. Кошти від проданих дисків були передані учаснику АТО на лікування.

Під час приїзду до Львова у лютому 2016 року відбувся концерт Северина Палидовича «Від Веселовського до Ерка». Кошти, виручені від продажу квитків та компакт-дисків Ерка були перераховані на лікування вояків АТО, які перебували у Львівському військовому шпиталі.

Син – лікар-офтальмолог. У 2012 році провів у Львові понад 40 безкоштовних операцій на катаракту.