Родина Гладишевських

Родина відомих на Галичині та в Україні вчених хіміків

Від кого надійшла пропозиція:
Львівський національний університет ім.І.Франка, Історичний факультет

Про родину

Голова родини Іван Гладишевський працював учителем на Львівщині, але у 1930-х роках був змушений з сім’єю переїхати до Польщі.

Син Івана Гладишевського , доктор хімічних наук, професор Євген Іванович Гладишевський (1924-2012) був вихованцем хімічних факультетів Львівської політехніки та Львівського університету, в якому згодом працював усе життя.Був одним із зачинателів і керівником Львівської наукової кристалохімічної школи. Під його керівництвом та за наукового консультування  захищено 31 кандидатську та 4 докторські дисертації. Видатний хімік є автором близько 550 праць, 20 авторських свідоцтв і патентів. Упродовж 30 років (1968-1989) Є.І.Гладишевський очолював у Львівському університеті кафедру неорганічної хімії,  а впродовж 20 років (1971-1991) був проректором Університету з наукової роботи. Свого часу вчений був членом Міжнародної спілки кристалографів, головою Комітету кристалографів України, Сороським професором, членом НТШ ім.Шевченка та головою його хімічної комісії.

Продовжує справу батька в ділянці кристалохімії, син Євгена Івановича, Роман Євгенович Гладишевський (1958р.н.). Вихованець Львівського та Женевського університетів, нині доктор хімічних наук, професор, член-кореспондент НАН України. Автор близько 600 праць, відомих в Україні та за кордоном. З 2006р. вчений керує Львівською науковою кристалохімічною школою, є членом Міжнародної спілки кристалографів, Головою комітету кристалографів України, членом НТШ, головою редколегії міжнародного наукового журналу «Хімія металів і справів».

З 2006р. Роман Євгенович Гладишевський обіймає посаду завідувача кафедри неорганічної хімії, з 2014р. – проректор з наукової роботи Львівського національного університету ім.І.Франка.

Донька Євгена Івановича Гладишевського, Надія Євгенівна, є лікарем. Натомість  її син Юрій, як і дід, обрав фах хіміка.