Ви тут: 

Для підприємців Львова впроваджено нову систему сплати єдиного податку

Для фізичних осіб – підприємців з 1 січня 2012 року діятиме нова система сплати єдиного податку.

Відповідно до змін у Податковому кодексі України з наступного року єдиний податок буде нараховуватись у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року. Розмір податкової ставки у Львові встановлено окремо для І-ї та ІІ-ї груп платників залежно від виду господарської діяльності в межах від 7% до 20%.

З 1 січня 2012 року суб'єкти  господарювання,  які  застосовують  спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на чотири групи платників єдиного податку. Фізичні особи – підприємці, що належать до першої та другої груп платників, сплачуватимуть єдиний податок, нарахований у відсотковому співвідношенні до мінімальної заробітної плати, затвердженої на 1 січня податкового (звітного) року.

Відсоткові ставки для підприємців встановлено відповідно до виду господарської діяльності згідно з діючим Класифікатором видів економічної діяльності. Залежно від виду діяльності затверджено ставки єдиного податку для першої групи платників у межах від 7% до 10%, для другої групи платників – від 15% до 20%.

Розміри ставок єдиного податку було затверджено з урахуванням пропозицій ДПІ у Львівській області, депутатської комісії економічної політики, підприємництва, інвестицій та зовнішніх відносин, а також комісії фінансів та планування бюджету. Кінцева редакція проекту ухвали була обговорена на громадських слуханнях.

Нагадаємо, 15 грудня 2011 року на пленарному засіданні ЛМР було прийнято ухвалу «Про затвердження ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність». Ухвалу було розроблено відповідно до вимог чинного законодавства на виконання Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності».

Ухвала «Про затвердження ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність»