Детальний план території житлового району Голоско
Детальний план території житлового району Голоско розроблений на замовлення Управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради та затверджений ухвалою сесії Львівської міської ради 27.06.2013 №2476.
В проекті враховані основні рішення генплану м. Львова, розробленого Державним підприємством Державним інститутом проектування міст «Містопроект» (м.Львів) у 2009 році та затверджений ухвалою Львівської міської ради від 30.09.2010р.
Матеріали детального плану території вирішують основні принципові питання планування територій і не можуть бути використані замість спеціальних проектів, схем та програм розвитку галузей економіки, охорони навколишнього середовища, здоров’я населення, пам’яток історії та культури, інженерного захисту і підготовки території, розвитку системи транспорту, безпеки та організації дорожнього руху, інженерного обладнання, тощо.
Основні причини необхідності розробки даної містобудівної документації:
1. Потреба в нових територіях житлового фонду;
2. Невідповідність функціонального використання території сучасній містобудівній ситуації.
3. Нові політичні та економічні реалії, які вимагають перегляду перспективного економічного та територіального розвитку проектованої території.
Мета розробки детального плану території – отримання юридичного документу для регулювання містобудівної діяльності виконавчих органів, що передбачає:
1). Поетапне покращення середовища та створення умов для проживання і праці мешканців:
- вдосконалення територіально-планувальної організації існуючих кооперативів та ув'язка з прилеглими житловими районами;
- формування, впорядкування та ефективне використання нових сельбищних територій;
- вибір найбільш раціональних напрямків подальшого територіального розвитку;
- визначення оптимальних обсягів житлового будівництва, враховуючи існуючу парциляцію ділянок;
- вдосконалення вулично-дорожньої мережі, організація руху транспорту.
2). Розвиток системи громадського обслуговування:
- створення умов сервісу та проживання;
- створення нової інженерної інфраструктури;
- розвиток нової сучасної транспортної мережі.
3). Визначення оптимальних параметрів розвитку проектованого району Голоско, як територіальне житлове утворення, а саме:
- визначення потенційних ресурсів та територій для розміщення дошкільних навчальних закладів, шкіл та обслуговуючої інфраструктури.
4). Максимальне збереження та охорона навколишнього середовища.
Детальний план території проектованого житлового району Голоско виконано у відповідності з діючими законодавчими та нормативними документами.