Детальний план території району забудови, обмеженої вул. П. Орлика, вул. І. Миколайчука,вул. Гетьмана І.Мазепи в м. Львові

Детальний план території району забудови, обмеженої вул. П. Орлика, вул. І. Миколайчука,вул. Гетьмана І.Мазепи в м. Львові розроблений на підставі договору від 15 січня 2013 року №15-01/01 з «Виготовлення проектної документації» та затверджений ухвалою сесії Львівської міської ради 18.07.2013р №2563

Територія детального планування знаходиться в північному районі м. Львова, обмежена магістральними вулицями І. Миколайчука, П. Орлика, Гетьмана І. Мазепи, що огинають її відповідно з східної, північної, північно-західної, західної і південної сторін. Сучасна вул. І. Мазепи проходить по межі околиць Львова, колись приміських поселеньЗамарстинова (обмежує територію ДПТ зі сходу) і Збоїщ, приєднаних до Львова відповідно у 30-ті роки минулого століття.

Своєрідність місцевості краєвиду цієї північної околиці Львова, як і інших околиць – створюють взаємопоєднання та взаємовиокремлення трьох географічних систем ландшафту: Розточчя, Побужжя і Львівської височини. В околицях Львова Розточчя має вигляд заліснених узгір’їв , порізаних глибокими долинами і ярами, що тягнуться в південно-східному, східному і південному напрямах від пагорбів Брюховичі – Голоско – Збоїща, через Кортумівку, Високий Замок, Піскову Гору, Личаківське узгір’я і горби Пирогівки. Побужжя тягнеться на схід від Розточчя і має в околицях Львова назву Грядового Побужжя, що різнобіжними грядами виступають з Розточчя на схід. На терен Львова Побужжя входить широкою долиною р.Полтви, яка під узгір’ямиЗамарстинова (на якому знаходиться територія ДПТ) і Голосківської гряди повертає на південь і глибокою затокою входить в Розточчя, утворюючи Львівську котловину («Сучасний Львів» Олена Степанів, Львів, перевидано 1992р. Видавництво «Фенікс»).

Територія ДПТ розташована на південних схилах Голосківської гряди, зорієнтована на Полтвинську котловину; абсолютні відмітки верху (вул. П. Орлика – І. Миколайчука) і низу (вул. І. Мазепи) становлять відповідно 287,0 і 257,0м.

З північно-західної сторони до території ДПТ примикає Голосківський парк (заліснена гряда, порізана ярами); з заходу, півдня і сходу – квартали багатоповерхової житлової забудови з об’єктами обслуговування; з півночі – боксові, одноповерхові гаражі для зберігання індивідуального транспорту, до яких примикають садово-городні кооперативи. Голосківський парк включений в зону охорони ландшафту, згідно «Проекту зведених зон охорони історичного середовища» м. Львова, розробленого ДІ «Укрзахідпроектреставрація». Територія ДПТ не включена даним проектом в режимні зони забудови,межа регулювання забудови проходить по вул. І.Миколайчука і по вул. І.Мазепи.

За своїм функціональним призначенням і об’ємно - просторовим вирішенням забудова території ДПТ майже сформована, з огляду сприйняття її як з далеких перспектив так і зблизьких. При загальному південному ухилі Голосківської гряди, на якій, власне локалізована територія ДПТ, виділяються дві підзони: верхня, північна, більша за площею – зона міської лікарні швидкої допомоги і дитячої лікарні та нижня, південна, витягнута вздовж вул.Гетьмана І. Мазепи – зона житлової багатоповерхової забудови, яку фланкують з східної сторони поліклініка, з західної – ринок і дитячий садок. Між двома підзонами в широтному напрямі простягається озеленений коридор-відкіс, який створює широтну композиційно-ландшафтну й просторову вісь території ДПТ – яка поєднує вул. І.Миколайчука і Голосківський парк. Територія ДПТ, що охоплена з всіх сторін магістральними вулицями, добре обслуговується автомобільним транспортом з усіх напрямів міста; вигідно також організовані розміщення зупинок громадського транспорту району на вул. Гетьмана І.Мазепи та І.Миколайчука.

Забудований район в останній третині минулого століття об’єктами загальноміського районного та міжрайонного значення, а саме: комплекс лікарні швидкої допомоги на 1000 ліжок (площа ділянки 10,6га),дитяча лікарня на 360 ліжок (площа ділянки 3,5га),поліклініка на 650 відвідувань за зміну (площа ділянки 1,6га), ринок «Тополя» (1390м2 торгової площі), ринок «Приміський» (1500м2 торгової площі),магазини окремо стоячі, вбудовані і інші (588,2м2 торгової площі),дитячий садок на 102 місця. Квартал багатоповерхової житлової забудови – 60,3тис.м2, площа ділянки – 3,1га.

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4