Управління житлового господарства

Управління житлового господарства займається формуванням та реалізацією єдиної політики у житлово-комунальному господарстві міста, розробка механізмів реалізації.

Графік роботи


Понеділок 09:00-18:00 Четвер 09:00-18:00
Вівторок 09:00-18:00 П'ятниця 09:00-16:45
Середа 09:00-18:00 Субота, неділя вихідний
* Обідня перерва з 13:00 до 14:00

Контакти


79008, Львів, пл. Ринок, 1, каб. 341

Громадська рада


Персональний склад Громадської ради:

 • Афанасьєва Тетяна Сергіївна
  Голова правління ОСББ «Львівський  Дворик»- голова громадської ради
 • Яремко Михайло Михайлович 
  Голова правління ОСББ «Львів Рубчака 5»; секретар громадської ради
 • Онисько Богдан Іванович
  Представник ГО «Розвиток громади»
 • Мариняк Андрій Петрович
  Учасник ГО «Клуб Ділових Людей» 
 • Акер Ігор Ярославович
  Представник ГО «Правда і Закон»
 • Бегляров Георгій Леонович
  Заступник голови ГО «Рада співвласників житла», голова правління ОСББ «Антонича 22»
 • Глуховський Андрій Юрійович 
  Рада голів ОСББ м. Львова
 • Веділін Дмитро Володимирович
  Засновник газети «Ратуша Плюс»

Інформація про діяльність


 1. Підготовка та подання пропозицій департаменту щодо поточних і перспективних програм капітального будівництва, складання переліків проектів будов, титульних списків будов та проектно-розвідувальних робіт і подання їх на затвердження у встановленому порядку.
 2. Підготовка та подання пропозицій департаменту щодо проведення загальної політики міста з питань збирання, транспортування, утилізації та захоронення побутових відходів; підготовка пропозицій та подання на затвердження у встановленому порядку норми їх накопичення; участь в оперативному контролі за роботою підприємств, що надають послуги з вивезення та захоронення твердих побутових відходів; подання пропозицій щодо залучення на договірних засадах підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності до участі у будівництві, реконструкції об’єктів системи поводження з побутовими відходами; підготовка матеріалів для проведення конкурсів з метою залучення інвестицій до сфери поводження з побутовими відходами.
 3. Сприяння функціонуванню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Здійснення підготовки та подання на затвердження титульного списку ремонту житлових будинків об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, проведення фінансування ремонтних робіт, передбачених титульними списками.
 4. Координація проведення заходів з цивільної оборони, здійснення контролю за дотриманням вимог щодо охорони праці, протипожежної безпеки і газобезпечного користування у підпорядкованих підприємствах та організаціях.
 5. Підготовка та подання пропозицій про затвердження актів приймання-передачі відомчого житла, іншого майна у комунальну власність м. Львова та майна загального користування у спільну власність власникам квартир та нежитлових приміщень.
 6. Підготовка та подання пропозицій про затвердження актів списання багатоквартирних будинків з балансу Львівських комунальних підприємств.
 7. Проведення аналізу технічного стану ліфтового господарства міста та впровадження нових, ефективних форм обслуговування у цій сфері, здійснення оперативного контролю за роботою підприємств, які залучені до технічної експлуатації та ремонту ліфтів і диспетчерських систем ліфтового господарства, технічного обслуговування систем протипожежної автоматики та димовидалення у будинках підвищеної поверховості.
 8. Підготовка матеріалів для роботи міжвідомчої комісії при виконавчому комітеті, підготовка наказів щодо затвердження висновків міжвідомчої комісії: про технічну можливість переобладнання нежитлових приміщень під житлові; про визначення технічного стану конструкцій даху та будинків (квартир), віднесення їх до категорії аварійних, що загрожують обвалом, визнання такими, що виведені з аварійного стану; непридатність для проживання житлових будинків та окремих квартир.
 9. Підготовка необхідних матеріалів на розгляд громадської комісії з житлових питань при виконкомі.
 10. Підготовка та подання департаменту пропозицій про зміну функціонального призначення приміщень (переведення у нежитловий фонд або переведення у житловий фонд); надання статусу службового для житлових приміщень, надання дозволів громадянам на використання власних квартир як нежитлових.
 11. Підготовка та подання департаменту пропозицій про закріплення службового житла, про зняття зі службових приміщень статусу “службове“.
 12. Облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов за місцем проживання (квартирний та кооперативний обліки) на підставі прийнятих уповноваженим органом рішень; затвердження спільних рішень адміністрацій і профспілкових комітетів підприємств, установ, організацій про зарахування їх працівників на квартирний (кооперативний) облік; здійснення контролю за станом такого обліку на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форм власності. Підготовка проектів наказів департаменту про зарахування і зняття з квартирного обліку, у тому числі кооперативного.
 13. Ведення переліку підприємств, установ, організацій, яким дозволено вести квартирний облік, здійснення підготовки рішень про включення та виключення того чи іншого підприємства, установи, організації з цього переліку та передача квартирних чергових справ з врахування попереднього часу перебування на облік за колишнім місцем праці.
 14. Підготовка проектів рішень щодо надання житла черговикам за місцем проживання відповідно до чинного законодавства; надання житла громадянам у зв’язку з відселенням з аварійного або непридатного для проживання житла, з будинків, які підлягають знесенню у зв’язку з вилученням земельної ділянки для державних або громадських потреб, у зв’язку з відселенням з музеїв і культових споруд тощо; про надання житла черговикам підприємств.
 15. Оформлення та видача ордерів на житлові приміщення.
 16. Обмін та бронювання житла громадян на підставі рішень виконавчого комітету міської ради.
 17. Формування відселенчого фонду та здійснення контролю за його використанням, здійснення відселення мешканців у квартири відселенчого фонду на час капітального ремонту будинків.
 18. Організація підготовки житлового господарства міста до роботи в осінньо-зимовий період.
 19. Підготовка та подання на розгляд в департамент розпорядчих документів про списання основних засобів комунальних підприємств.

Оновлено: 22.02.2021, 13:13