23 грудня - 28 грудня 2015 року

          1. 23 грудня о 13:48 год. на телефон оперативного чергового ОКЦ ГУ ДСНС України в Одеській області (о 13:50 год. інформація передана оперативному черговому ОКЦ ГУ ДСНС у Львівській області) невідома особа повідомила про замінування залізничного вокзалу “Львів” (пл. Двірцева, 1, Залізничний район). Вимог, виконання яких могло б відвернути вибух, не висувалось.

На місці події працювали основні підрозділи сил ЦЗ області і міста Львова згідно з „ Планом дій …” у складі 45 осіб та 6 од. техніки.

Місце події було огороджено, виставлено охорону та припинено доступ сторонніх осіб. Із будівлі Головного вокзалу виведено близько 110 працівників та 620 пасажирів. Спеціалістами вибухово-технічного відділу науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУ Національної поліції України у Львівській області проведено обстеження приміщень та прилеглої території вокзалу. Роботи завершено о 15:52 год. - вибухового пристрою не виявлено.

Затримки руху залізничного транспорту не було. Проводяться заходи з встановлення особи, яка надала фальшиве повідомлення про замінування.

         2. 25 грудня 2015 року о 12.51 год. з тел. 103 до управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради, поступила інформація про те, що на вул. Кобилиці, 38 (Франківський район), заміновано автомобіль. Під днищем автомобіля знаходиться вибуховий пристрій. Автомобіль Мерседес-Бенц №ВС 8578 ЕН належить начальнику управління архітектури м. Львова Чаплинському Юліану Михайловичу. Зі слів власника автомобіля, його сусіди повідомили, що 24.12.2015 року близько 8.30 год., біля його автомобіля перебував незнайомий чоловік. Власник автомобіля вирішив про цей факт повідомити чергову службу СБУ о 12.30 год. 25.12.2015 року.

           На місце події прибули підрозділи сил ЦЗ області і міста Львова згідно з „ Планом дій …” у складі 31 осіб та 8 од. техніки. Місце події було огороджено, виставлено охорону, припинено доступ сторонніх осіб. Вибухотехнічним відділом НДЕКЦ при ГУ МВС України у Львівській області проведено обстеження автомобіля. Вибухового пристрою не виявлено. Роботи завершені о 14.30 год. По даному факту проводиться дослідча перевірка.

         3. 27 грудня о 20:31 год. невідома особа з таксофона, розташованого у м. Львові (вул. Франка І., 79, Галицький район) на телефон Львівського оператора служби “102” обліково-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Головного управління національної поліції у Львівській області повідомила про замінування у м. Львові приміщення вокзалу, якого вказано не було.     

          Вимог, виконання яких могло б відвернути вибух, не висувалось.

          Основні підрозділи сил ЦЗ області і міста Львова згідно з „Планом дій …” у складі 69 осіб та 11 од. техніки було направлено на Головний залізничний вокзал станції "Львів" (пл. Двірцева, 1), приміський залізничний вокзал (вул. Городоцька, 112) та автовокзал “Стрийський” (вул. Стрийська, 109).         

Місця подій було огороджено, виставлено охорону та припинено доступ сторонніх осіб.

          Спеціалістами вибухово-технічного відділу науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при головному управлінні національної поліції у Львівській області разом з кінологом проведено обстеження приміщень та прилеглої території вокзалів. Пошукові роботи завершені о 23:43 год. - вибухового пристрою не виявлено.

           Проводяться заходи з встановлення особи, яка надала неправдиве повідомлення про замінування.

         4. 27 грудня о 01:48 год. у м. Львові (вул. Тарнавського М., 120, Галицький район) на п’ятому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку у квартирі №12 виникла пожежа. На місці події виявлено тіло загиблої власниці квартири. Вогнем знищено речі домашнього вжитку на площі 15м2. Пожежу ліквідовано о 02:37 год. силами одного пожежно-рятувального підрозділу ГУ ДСНС України у Львівській області. Причини події - з’ясовуються. Проводиться дослідча перевірка.

  5. 27 грудня о 22:30 год. до Львівської комунальної міської дитячої клінічної лікарні було доставлено трьох дітей, жителів м. Львова (вул. Окружна, 28/8, Франківський район), з попереднім діагнозом отруєння чадним газом, після додаткового обстеження діагноз отруєння чадним газом не підтвердився - вміст  карбоксигемоглобіну 0%.

   Причина захворювання дітей - з’ясовується.