Скульптура «Глорія» знову прикрашає фасад кам’яниці на площі Ринок, 3


З 30 жовтня по 6 листопада проводилось встановлення копії скульптури «Глорія», оригінал якої понад 2 століття був окрасою кам’яниці на площі Ринок, 3.

На початок дослідження скульптурної групи кам'яні фігури «Глорія», скульптурні групи  Путті та кам'яні вази з будинку на площі Ринок, 3 знаходились в дуже поганому стані та потребували невідкладних стабілізуючих заходів.

Перші заходи з консервації скульптур були проведені відразу після їх демонтажу в 2008 р. Згідно фахового висновку реставраторів та експертів по каменю було прийняте рішення, що автентичні скульптури не можуть більше зберігатися на фасаді будинку через значні пошкодження каменю, який в такому випадку продовжуватиме руйнуватися.

Тому на фасад скульптури повернуться у вигляді копій.  Роботи по виготовленню копії скульптури "Глорія" розпочалися ще наприкінці 2012 року.

Автором копії скульптури є львівський скульптор Орест Дзиндра. Нову скульптуру виготовлено з полянського вапняку. Ручна робота скульптора максимально відтворює бароковий оригінал.

Фахово законсервований оригінал «Глорії» незабаром  повернеться до одного з львівських музеїв.

Всі роботи з консервації скульптури «Глорія» та виготовлення її копії проводилися спільно представниками українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова" разом з Управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради.