Акція з профілактики та раннього виявлення артеріальної гіпертензії

Четвертий рік поспіль у м. Львові була проведена „Акція з профілактики та раннього виявлення артеріальної гіпертензії” (з 25 по 28 травня 2010 р.). Основна мета акції - привернути увагу населення міста до проблеми артеріальної гіпертензії (АГ) та її ускладнень. Ці акції були організовані УОЗ Львівської міської ради за сприяння міського голови сумісно з ГУОЗ ЛОДА. За результатами проведення акції 2010р. обстежено 83788 особу – це 11,11% від усього населення м. Львова, тобто вимірювання артеріального тиску проведено майже  кожному шостому жителю. Серед обстежених АГ виявлено у 28364 осіб, що складає 33,8% від загальної кількості усіх обстежених. Вперше виявлено АГ у 3430 осіб, що складає 12,10% від кількості тих, хто має АГ. Всіх з виявленою АГ взято на диспансерний облік та призначено відповідне лікування.

Ця акції є популярною серед населення, про що свідчить велика кількість обстежених упродовж усіх років (2007р. – 163531 осіб; 2008р. – 152007 осіб; 2009р. – 109851 особа, 2010р. – 83788 осіб). Загалом за чотири роки обстежено на виявлення АГ 509177 осіб.

Управлінням інформаційної політики та зовнішніх зв`язків департаменту „Адміністрація міського голови” забезпечується інформаційна підтримка акції.

Щорічно акції супроводжуються широким інформаційно-рекламним забезпеченням, а саме: у місті розміщуються рекламні щити,                   

 в електротранспорті – постери із закликом до львів`ян виміряти свій артеріальний тиск, санбюлетні та стенди про АГ в медичних закладах.

Пацієнти з підвищеним артеріальним тиском отримують освітні матеріали про АГ (пам`ятки, щоденники контролю артеріального тиску).

Упродовж трьох років під час проведення акцій у найбільш людних місцях м. Львова за сприяння фірми „Microlife” встановлюються мобільні пункти-намети з обладнанням,  у яких вимірювання артеріального тиску проводять студенти Львівського державного медичного коледжу ім. А. Крупинського .

У всіх ЗОЗ м. Львова, на підприємствах, в установах та організаціях на території обслуговування відповідних медичних закладів розгортаються пункти вимірювання артеріального тиску (фото 12 - 13), у т.ч. вимірювання АТ проводиться медичним працівникам.

Для сімейних лікарів та дільничних терапевтів  ЗОЗ м. Львова перед початком акції проводяться навчальні програми по сучасних технологіях у лікуванні серцево-судинних захворювань.

В житлових будинках львів`ян розповсюджуються оголошення про акцію та запрошення відвідати медичні заклади.

Фоторепортаж