Акція «Днів медицини у м. Львові», присвячена Дню медичного працівника 2010 року

20 червня 2010р. усі медичні працівники відзначають своє професійне свято. Ця дата умовна і пов'язана з днем пам'яті, який припадає на середину червня, преподобного Агапіта Печерського – покровителя медиків, видатного лікаря Київської Русі, мощі якого упродовж 9 сторіч спочивають у печерах Київо-Печерської Лаври. День медичного працівника – це свято для тисяч професіоналів, які готові повсякчасно прийти нам на допомогу у важкі хвилини і подарувати нам радість перемоги над недугами (медична галузь м. Львова представлена 23 закладами охорони здоров'я, де працюють 13005 осіб, серед них  3337 лікарів, 5456 медичних сестер та 4212 осіб молодшого та іншого персоналу).

Медицина – це перш за все люди. Розуміє це і міська влада, яка крок за кроком іде назустріч людям і намагається втілити в життя задекларовані принципи соціального захисту населення, в тому числі і медичних працівників, створити гідні умови життя і праці.

Враховуючи зазначене, другий рік поспіль у м. Львові проводиться акція «Дні медицини у м. Львові» (акція) під гаслом «Здоров?я нації – багатство держави».

Акція відбувається за сприяння Львівського міського голови, організатором  заходу є управління охорони здоров'я ДГП ЛМР,  проводиться він сумісно з головним управлінням охорони здоров'я ЛОДА.

Метою заходу є пропаганда здорового способу життя, залучення широких верств населення до збереження і зміцнення власного здоров?я, а також піднесення престижу медичних працівників, для яких саме профілактика і валеологія є основним напрямком професійної діяльності і які завжди готові вийти назустріч людям.

У 2010 році акція була проведена з 07.06.2010р. до 11.06.2010р. на базі: комунальної 2 міської поліклініки (2МП – 07.06.2010р.), комунальної 4 міської поліклініки (4МП – 08.06.2010р.), комунальної 5 міської клінічної поліклініки (5МКП – 10.06.2010р.), 2-го поліклінічного відділення комунальної 1 міської клінічної лікарні (1МКЛ – 11.06.2010р.).

На прилеглій території до 2МП, 4МП, 5МКП, 6МП були розгорнуті «медичні містечка», у складі яких працювали пункти вимірювання АТ, визначення рівня глікемії, вимірювання антропометричних даних, визначення гостроти зору, консультування населення з питань профілактики, діагностики захворювань та пропаганди здорового способу життя, пересувний флюорограф, 2 машин санітарного автотранспорту для проведення ЕКГ обстеження, мобільна амбулаторія для проходження тесту на ВІЛ/СНІД та пункти невідкладної медичної допомоги у місцях проведення заходів.

Медичні містечка відвідали тисячі львів'ян, у т.ч. голови Франківської, Сихівської, Залізничної, Шевченківської районних адміністрацій, священнослужителі різних конфесій.

Акція супроводжувалася інформаційним та культурно-масовим супроводом.

За результатами проведення акції пройшли обстеження 6480 осіб, зокрема: флюорографію органі грудної клітки проведено - 390 ос., електрокардіографію - 354 ос., визначення рівні  цукру у крові - 985 ос., вимірювання артеріального тиску - 3392 ос., визначення ваги тіла - 486 ос, визначення росту - 486 ос., тестування на ВІЛ/СНІД - 130 ос., визначення гостроти зору - 70 ос., динамометрію – 114 ос, спірографію - 73 ос.

Консультації лікарів (терапевта, сімейного лікаря, педіатра, окуліста, кардіолога, ендокринолога, акушер-гінеколога, інфекціоніста,  психотерапевта) отримали 855 осіб.

Вперше виявлено захворювання у 218 осіб.

Фоторепортаж